Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hol vannak Magyarországon a...

Hol vannak Magyarországon a leghosszabb olyan bicikliútvonalak, amit nem szakít meg közlekedési útvonal?

Figyelt kérdés
Nem muszáj kijelölt bicikliútnak lenni, olyanra gondolok, ahol lehet tekerni folyamatosan egyenletes tempóban, elég széles, hogy a többi biciklis, gyalogos is elférjen (tehát Budapest gondolom kiesett).

2022. jan. 23. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Merretekerjek.hu


Itt látod, h van egybefüggő kerékpárút

2022. jan. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bőszénfa - Lipótfa 25km erdei út.
2022. jan. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem szakít meg közlekedési útvonal, tehát olyan sem érdekel, ahol van mondjuk egy merőleges keresztező utca?
2022. jan. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3: ja-ja, erre én is rá szerettem volna kérdezni...

Mert szerintem ilyen egyszerűen nem létezik.


EGyenletes tempóban legfeljebb védett főútvonalon lehet tekerni (elviekben), de az meg végképp nem biciklis útvonal az esetek többségében.

2022. jan. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én sem gondoltam, hogy egy ilyen kicsi és infrastruktúrával sűrűn hálózott országban van olyan út, amit semmi sem keresztez, csak nem mindegy, hogy egy falusi útvonalon elmegy 5 percenként egy autó vagy egy hasonlóan alig használt településen 2 óránként egy vonat, Pesten meg 100 méterenként van valami rohadt mellékút, akár lámpa nélkül, ahol kövér gázzal brummogtatja a motort a suttyó autós, aki nagyon el szeretne ütni, csak bünteti a törvény és inkább teszi magát, hogy megadja az elsőbbséget, azt is a KRESZ miatt, mert legszívesebben bevágott volna eléd, csak azért, hogy kikerülhesd 2 méterrel hátrébbról, ahol már zökkensz a 15 centis útpadkák miatt.


Vidéket meg annyira nem ismerem, de ott meg az szokott lenni, hogy egy szűk két sávos úton suhannak melletted a teherautók meg a buszok.


Az az erdei út jól hangzik, amit a 2-es válaszoló írt.


Az egyenletes tempót sem úgy értettem, hogy egybefüggő alföld, de azért nem szeretnék hegymenetben Kékestetőre vagy Írott kőre feltekerni csak azért, mert sok kilométeren keresztül nem szakítja meg semmi.

2022. jan. 24. 13:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez esetben javaslom a nagy folyók melletti hosszú töltéseket, ahol minimális az autóforgalom. Pl.: Pozsony-Karva (ez ugyan nem Mo., de minimális a távolság), Tisza-tó, illetve általában a Tisza Borsod, Szabolcs, HB, JNSZ határán.
2022. jan. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát ugyan van benne megszakitás de Dobogokőre fellehet tekerni elégjól szinte végig főút. A duna mellet akadnak kereszteződések,de azért lássukbe ez nem azaz orszag ahol legendás 66-os utak épülnek.

Valami kerszeteződés biztosan lesz.


Illetve Eger-Szilvásvárad. 25ös főút aztán Szarvaskőnél jobbra.

Igazi kereszteződés nincs sok,betorkolló utak viszon vannak pl:Bélapátfalván.

2022. jan. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Baja - Köröstarcsa között Tataházát és a Tisza-hidat leszámítva végig van megszakítás nélkül kerékpárút (kb. 200km), ráadásul a Köröstarcsa - Körösladány szakasz leküzdése után egészen a Csengeri határátkelőig ismét van végig kerékpárút (további 150-200 kilométer).
2022. ápr. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!