Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Balaton körbetekeréshez,milyen...

Balaton körbetekeréshez,milyen edző útvonalat javasoltok?

Figyelt kérdés
Budapesten és környékén.

2021. aug. 22. 10:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szinte semmi felkészülés nem kell a Balcsihoz, mert egy sík terep. Talán a távolság lehet problémás, így 2-3 napra szokták elosztani. Lehet egy nap alatt is, csak akkor kell tartani a 20 km/h átlagsebességet, ami 25-30-as utazót jelent a szünetektől függően. 200 km-ről van szó, tervezést igényel!


Amúgy dunaparton érdemes elmennni északra. Mindkét oldalon van eurovelo útvonal jelölve. Asszem a 6-os számú. Vagy csinálhatod akár azt is pl, hogy Vácnál átmész komppal, és akkor egyik oldalon fel-, másikon lejössz. Kis változatosság. Ez 70-80 km lenne asszem... ez van tervben nekem egyik hétvégére.

2021. aug. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én budai oldalon felmegyek Visegrádig, de nem a 11-es úton, hanem a hegyen keresztül. Szentendrén a skanzen után kell ráfordulni a hegyi útra. Kb. 22 km ami a hegyen át vezet, utána lefelé gurulás Visegrádig, ott komppal át Nagymarosra. Onnan csaknem végig sík kerekpárút van Pestig.
2021. aug. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mennyi idő alatt szeretnéd körbetekerni és mennyire vagy edzett?
2021. aug. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

1 nap. Az edzettségem pedig valamivel a katasztrofálisnál kicsit jobb.

Egy hoszabb betegség és egyebek miatt kiestem a régi formámból

2021. aug. 22. 13:39
 5/14 anonim ***** válasza:
Ródd a köröket a dunavarsányi Ipari Parkban. Rendkívül jó minőségű úton, szinte forgalom nélkül tudsz gyakorolni, a domborzati viszonyok pedig olyanok, mint a Balaton déli partján.
2021. aug. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha egy nap, akkor gondolom napkeltétől napnyugtáig, tehát kb. 12 óra alatt szeretnéd megtenni.


Most én is beteg vagyok, de egy hát múlva már le tudnám tekerni, mert szoktam 6-8 órákat menni hegyen. A mostani állapotom nekem is katasztrófa és a betegségem előtt sem voltam csúcsformában, de ezek a kifejezések mindenkinél mást jelentenek.


Tehát évente mennyit szoktál tekerni és mekkora távokat mész, milyen szinttel?

2021. aug. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Na jó, talán annyira nem vagyok borzasztó 2.32:12 alatt 51,70km.

A beteség nekem évekig tartott és most is tart valamennyire...de most stagnál.

2021. aug. 22. 18:56
 8/14 anonim ***** válasza:

Tök jók ezek a számok... csak semmit nem mondanak. :)

Nagyon nem mindegy, hogy a város széléről indulsz és síkon mész egy 50-es kört, ahol max. 4 kereszteződés van, vagy 6-10 kereszteződés után jutsz el a hegy lábához ott mész még 45 km-t.


Info nélkül feltételezni fogok dolgokat.

1. Síkon, folyamatosan tekerve jön ki a 20-as átlagod. Ennyivel éppen kijön a 12 óra. (bringaút, kerülgetés, kaja-megállás, stb.) Tehát 12 órás tekerésre kell készülnöd.


2. 50 km / 2:30 körüli távokat, időket szoktál tekerni. Ez éppen megy kajálás nélkül. El kell kezdened 100 km-t menni vagy hegyen rövidebb, de 5 órás meneteket csinálnod. Itt kénytelen leszel megtanulni időre enni. Pl. Pap-réten keresztül Visegrádra és vissza.

Ha mész 1-2 alkalommal 140 km körül, akkor már érezni fogod, hogy seggel bírod-e.

A 3-as úton el tudsz menni a végtelenbe és egészen jó az út. Gödöllő környékén van egy kis szint, de a Balaton körül sem teljesen sík az út.


Én úgy tekertem le, hogy nem készültem rá, de rendszeresen tekertem 100 km-eket terepen. Így az unalmas útvonal volt a legnagyobb kihívás.

2021. aug. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen, hiányos info.

Város közepe.lezárt rakpart, romai és vissza egy kelenföldel füszerezve.

12x futottam pirosba.

4x ittam.

1x ettem.

Ami 5percnél több de 10nél kevesebb.

2021. aug. 22. 23:09
 10/14 anonim ***** válasza:
Így jobban hangzik, mert ez 24-25-ös haladó tempót jelent.
2021. aug. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!