Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen típusú féktárcsát vegyek?

Milyen típusú féktárcsát vegyek?

Figyelt kérdés

Eddig 6 csavaros volt, most centerlock van az új bringámon.

Gondoltam nézek rá jobbat és levevő szerszám is kellene, így szembesültem vele, hogy külső körmös és belső körmös felfogatású is van.

15x110 FOX QR tengely, 12x148 átütőtengely megy át rajta, DT350 agy.

Mivel lehet levenni és milyet kell venni?



2022. márc. 3. 14:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Tárcsában nekem a Sram jobban bevált. Shimano tárcsáim nagy fékezés után elvetemednek a melegtől. Az egyszerű Sram Centerline tárcsánál ezt nem tapasztalom. Más márkát még nem használtam.

Az átütő tengelyes agyakon külső körmös leszorító van, ami megegyezik a shimano hollowtech középagyak szerszámával. De figyelni kell, hogy a körmök ne legyenek lekerekítve, mert a féknél sokkal kisebb a felfekvő felület. Fékhez talán ez a legjobb, ami teljeseb körbefogja a csavart:

[link]

2022. márc. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Úgy látom, hogy ez leszedi a Sram XGP középrészt is, úgyhogy tök jó!

6 csavarosból XT tárcsám van, alattam nem csavarodott. MT800 tárcsát néztem ki erre, remélem az is jó!

2022. márc. 4. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!