Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Carbon villás gravel mennyire...

XX.XX kérdése:

Carbon villás gravel mennyire ráz trekkinghez vagy montihoz képest városban?

Figyelt kérdés

A mellékutak szarak sok helyen Pesten + sok kerékpárút térburkolati szarságból van kirakva ugyebár..


Mennyire komfortos a gravel annak aki esetleg teleszkópos kerékpárrol váltott?


2022. ápr. 5. 00:10
A kérdező szavazást indított:
jó a gravel
maradj a teleszkóposnál
6 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

Gravelen eleve sokkal jobban előredőlsz, a csuklódat szét fogja verni, főleg ha nem 60 kg vagy.

A karbon maximum a kis kavicsokat, vibrációt tudja tompítani az egész váz esetében mm-es torziós és hajlító mozgásokról beszélünk, a villa hosszirányban semmit nem "rugózik", amikor már kicsit nagyobb kövek vannak, meg a jó magyar kátyús aszfalt, ott semmit nem ér.

2022. ápr. 5. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
Nyugodtan vegyél gravelt. Én országútival is elközlekedek a magyar utakon 32 mm széles gumival és semmi baja a kezemnek. Pedig van, hogy 120 km-es túrákra megyek, amiben földutak is vannak. Az úthibáknál nem a teleszkóp a lényeg, az nem tompít rajta. A teleszkóp a járdára fel-le ugratásnál dolgozik meg esetleg ha kátyúba hajtasz. Az úthibákat a gumi tompítja, az meg gravelen elég ballonos. Egy 42-45 mm széles gumival és karbon villával nem is érzed az úthibákat.
2022. ápr. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2: Igazából ezzel te is azt mondtad, hogy a karbon váz csak parasztvakítás, amit a gumi nem nyel el, azt az sem fogja.

De legalább jó drága és sérülékeny.

Én mikor átülök a telós trekkingről a merev villásra igencsak megérzem a különbséget.

Lehet a grammok bűvöletében élni, de amíg nem versenysportban vagy, teljesen mindegy hogy 9 vagy 12 kg a bicajod.

2022. ápr. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Nem a karbon vázról van szó, hanem a villáról. A karbon villa elnyeli azokat a rezgéseket, amiktől hosszú távon elfárad a csuklód. A gumi meg az ütéseket nyeli el. A teleszkóp pedig oda kell, ahol akkora ütések érik a kereket, amiket a gumi már nem tud elnyelni. Ennek tipikus példája pl. egy 10 centis járdaszegély. Vagy egy sziklás lejtő, de oda senki nem megy gravellel.
2022. ápr. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nyilván egy merev villa nem tudja a teleszkóp kényelmét adni, de a karbon és a megfelelő guninyomás sokat segít.

Az elején zavaró, hogy a teleszkóp nem dolgozza el a durvább úthibákat, aztán megszokja az ember. Nem szabad kiakasztott könyökkel ülni a bringán, mint egy merev fadarab. Karból ki kell rugózni a nagyobb úthibákat. Ez megszokás kérdése, hozzá kell edződni a tricepsznek.

Szerintem hobbi szinten is sokat számít a bringa tömege. Én legalábbis óriási különbséget érzek a gravel és a cross trekking közt.

2022. ápr. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én régóta használok gravelt, nem fáradt el sehogy a csuklóm
2022. ápr. 6. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!