Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Tanácsok kerékpár centrírozásh...

Tanácsok kerékpár centrírozáshoz? Kezdő vagyok, meg soha nem csináltam ilyet. Hogy fogják neki? Mire figyeljek? A küllőknek nem lesz baja, ha egyik oldalt feszesebb? Egyébként szimplafalú a felnim, 26-os.

Figyelt kérdés

2022. ápr. 6. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem vidd el egy szervizbe. Nem egyszerű dolog a centírozás. Vannak küllők amit feszíteni kell akkor a másikat lazítani.. En is próbáltam már, de jobb volt mint lett. Inkább Vidd el a kereket egy szervizbe es apró pénzért hibatlanul megcsinálják.
2022. ápr. 7. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Egyetértek egyessel. Hozzáteszem, tudom hogy környezetromboló, de olcsó első kerék esetében én nem is bajlódok szervizzel sem, hanem 5-6 évente veszek egy új, előre felfűzött kereket.
2022. ápr. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Egyértelműen szerviz!

egy-két ezer forintért nem érdemes belepiszkálni....

2022. ápr. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elkell kezdeni valahol.

Lehet pont ezzel a kerékkel! Nézz yuotube videót az segit,így leirni nem igazan lehet hogy melyik küllőt feszitsd melyiket lazitsd. Aztán lehet,hogy az nincs is középen akkor meg csak baszakodsz vele de csak xarab lesz stb. De elkell kezdeni. És végül szerviz is viheted.

2022. ápr. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A legjobb ha veszel egy régi kereket és azzal szórakozol.

Van a youtubeon rengeteg videó a centrírozásról, érdemes megnézni őket többször is.

Ha van egy kis affinitásod, akkor hamar rá fogsz jönni hogyan kell csinálni. Annyira nem bonyolult mint ahogyan sokan misztifikálják, hogy hú nehogy nekiájjjá, me' vége a világnak.

Ha csak egy bringád van, akkor vegyél egy kereket valami ócskástól amin megtanulod az alap fogásokat.

Ha egyik oldalt túlfeszíted akkor arra elhúzod a kereket és nem fog középen futni a villában. A túl feszes köllő el fog pattanni elég hamar.

Hogy állj neki? Kell egy küllőkulcs. Fogóval ne próbálkozz, hamar lesarkazod az anyákat és lehet cserélni.

Vegyél/csinálj centrír állványt, sokkal könnyebb abban dolgozni. De a vázban is meg lehet csinálni. Kábelkötegelőt ráhúzod a vázra, levágod ferdén, hegyesre a végét és közel teszed a felnihez és figyeled hogyan fut a felni.

Ha megnézed az egymás utáni küllők az agy másik oldalára futnak. Ha jobbra akarod mozdítani a felnit, akkor a jobbra futó küllőn. húzol (rövidebb lesz), vagy a balra futón lazítasz (hosszabb lesz). De nem írok többet, mert ott a youtube, nézegesd a videókat.

2022. ápr. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!