Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a különbséf a merida big...

Mi a különbséf a merida big nine és a merida big trail modellek között? Miért más a nevük?

Figyelt kérdés

#Merida big nine #Merida big trail
2022. ápr. 12. 21:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Azért más a nevük, mert két teljesen eltérő modellről van szó.

A Big Nine egy cross country (XC) MTB, tehát hatékonyságra, sebességre van fejlesztve valamivel enyhébb terepre. A teleszkóp rugóútja csak 100 mm. Könnyebb felépítésű, ezért ha mondjuk ugrálni akarsz a downhill pályákon, akkor nem ezt érdemes megvenni.

A Big Trail egy trail bike/all-mountain kategóriás MTB, ami keményebb terepre való, hosszabb rugóúttal (140 mm), laposabb fejcső szöggel, ami azonnal szembetűnő, ha ránézel egymás után a két bringára. Meredekebb lejtőkön is stabil, erősebb felépítésű, jobban bírja az ugrálást. Ennél fogva nehezebb, kevésbé hatékony.


Attól függően kell választani a két bringa közül, hogy mire szeretnéd használni.

2022. ápr. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Volt egy kölcsön 29" xc-m, legfőbb bajom vele az volt, hogy szinte nem bírtam megemelni az első kereket, és nem tudtam vele egy kis bunnyhoppot sem csinálni, ezt a problémát megoldhatja egy trail?

Bocs, de van kb 15év mtb kihagyásom, le vagyok maradva. Utoljára 26" dirt/street mtb-m volt a 2000res években.

2022. ápr. 12. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!