Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Vannak fitness-modellek, és...

Vannak fitness-modellek, és vannak testépítők. Mi a különbség? A testépítők miért nagyok, a fitness modellek pedig miért vékonyabbak? Hiszen mindannyian gyúrnak, nem? (kép)

Figyelt kérdés

szóval a különbség érdekel,hogy miért szálkásabb,de ugyanakkor kisebb egy fitness modell,mint egy testépítő.- amikor elvégre mindannyian gyúrnak...


modell:

[link]


[link]


testépítő:

[link]


Most tényleg bocsi a kérdésért...utólag átgondolva nem is túl értelmes, de szerintem akkor is sok különbség van köztük.



2012. aug. 17. 00:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket a képeket amiket linkeltél, ha olyan a genetikád, naturálként is el lehet érni, a profik meg mind koxolnak, mivel ott nagyon sokat számít a méret.

Mindannyian gyúrnak igen, de modellek nem tömegelnek annyit pl. mint a testépítők, nem szednek fel akkora izomtömeget, mert ugye nekik legfőbb szempont az esztétika és azért valljuk be, egy átlagembernek egy testépítő fizikuma már nem esztétikus.

2012. aug. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

az a lényege, hogy sokak számára unalmas lenne egy testépítőverseny, ha csak a nagyok mutathatnák meg magukat.


zeért vannak a fitness modell kategóriák, hogy legyen még pluszban valami néznivaló. Bikini modell kategória dettó.

2012. aug. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

a fitnesz modelleknél a cél egy sportos,de egyértelműen nőies test bemutatása.

ezért ha túl izmos,vagy túl alacsony a testzsír,akkor pontot vonnak.

míg a testépítő csajoknál a minél nagyobb arányos izomzat bemutatása a cél,ami természetes módon el sem érhető,ezért ők már szteroidokat is szednek és nem cél a nőiesség.


amiket meg linkeltél,azok közt annyi a különbség,hogy az előbbiek hamarabb elérik azt a formát,mint az utóbbi.

ha nulláról vesszük akkor az első elérhető 2-3 év alatt.

egy kevinhez közelítő forma meg kb 12 év.

ez a különbség,az idő,meg a kox.

2012. aug. 17. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Na álljunk meg egy szóra. Fitnesz modell kategória NINCS férfiaknál. Ott úgy hívják e kevésbé koxos formát, hogy:

ATLTETIC. Szóval ne keverjünk egy női kategóriát egy férfi kisebb formával.

Pl férfiaknál az Atletic kategóriában azok indulhatnak, akik magassságcm-100 + 4kg-nál nem többek. Felette testépítésben kell indulni.

Nőknél:Figure kategóriában a súlyhatár testmagasság -100, szor 0.9, +3 kg


Az atletic formát is a versenyzők 90%-a koxal hozza össze, ebben ne legyen kétségetek.


[link]

2012. aug. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, az Atleticben: testmagasság -100 + 3kg a súlyhatár.
2012. aug. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Sznofru ***** válasza:
30%
Montez leirta amit en is szerettem volna :-)
2012. aug. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%
Ez nagyon hasznos kérdés, örülök, hogy felvetődött.
2012. aug. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Asszem értem,de mégis a modell testalkatot (a kokszon kívül) hogyan érték el? Annyi,h kevesebbet tömegeltek,mint egy testépítő? Vagy mitől? Hiszen pl. az ő hátuk is izmos,csak nem olyan nagy,mint a testépítőké.


Köszi! :)))

2012. aug. 17. 11:03
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy vagy nem koxoltak, vagy pedig kevesebb kúra ment és persze kevesebb ideig, nem 7-10 évig. De attól az edzést és étrendet ugyanolyan tökéletesen kell összerakni egy ilyen formához is. Én pl 26 év ezdéssel is éppenhogy elértem valami hasonló testet mint a felső képen (hasam rosszabb), de van aki ennél is jobb lehet, van aki pedig ezt sem éri el naturálban, ha rossz a genetikája. Azon nagyon sok múlik ugyanis.
2012. aug. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 kakao01 ***** válasza:
hát szerintem egy testépítő szálkásabb mint egy fitness model
2012. aug. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!