Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért van az, hogy nem tudok...

Miért van az, hogy nem tudok minden nap biciklizni?

Figyelt kérdés

Olvastam sokat, hogy emberek több egymást követő napon is edzenek, ugyan olyan teljesítménnyel.

De nekem valahogy csak úgy megy, ha 1 napot kihagyok közöttük mindig, különben másnap nagyon izomlázam van és nem tudok ugyan úgy menni, mint előző nap.

40-60 km-eket szoktam tekerni.


2022. ápr. 18. 09:23
 1/8 anonim ***** válasza:
7%
Epo, növi, tesztoszteron, vérsopping.
2022. ápr. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mi?
2022. ápr. 18. 09:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, ha először nem tudsz ugyanúgy menni, ha mennél, egy idő után elmúlna az izomláz
2022. ápr. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 TR75 ***** válasza:
100%
A bringa jól van beállítva?
2022. ápr. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert még fejlődsz. Azért van izomlázad mert erősödnek az izmaid, regenerálódik a szervezeted. Nem leszel egyik napról a másikra profi, évekig kell edzened és progresszívan növelni a terhelést mint minden más sportban.
2022. ápr. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én véleményem és tapasztalatom az, hogy ha valaki úgy edz (legyen az kerékpározás vagy súlyemelés), hogy tényleg mindent belead, keményen csinálja, akkor kizárt, hogy másnap ugyanolyan eredményeket tudna elérni.


Profi szinten nyilván ez már nem igaz, mert ott már van egy ,,kis" külsős segítség, de naturálként esélytelen.


Úgyhogy ez ne vegye el a kedvedet, mert aki azt mondja, hogy másnap ugyanazt megcsinálja, az vagy hazudik, vagy lepkefing módon edz, vagy szed valami kis okosságot.

2022. ápr. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Aku ilyet allít, hogy több egymást követő nap ugyan olyan teljesítménnyel edz, az vagy nem ad bele nagy energiát az edzésbe, vagy simán hazudik.
2022. ápr. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 MGéza ***** válasza:
100%
Van, aki nem tud róla lemondani, ezért minden nap teker, de nem edzésintenzitással, hanem csak lazán. Olyan hogy minden nap erőből még profiknál sem megszokott, ugyanis az izomzatnak szüksége van pihenőnapra, regenerálódásra. Nézz meg akármilyen erőkifejtés igénylő sportot űzőket, azt fogod észrevenni, hogy van lustálkodós napjuk pont ezért.
2022. ápr. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!