Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Csak szerintem volt 10 évvel...

Csak szerintem volt 10 évvel ezelőtt durvább sport a Downhill, mint manapság?

Figyelt kérdés

Mondjuk megnézek 2011-2012 körüli winning runokat, akkor sokkal keményebbnek tűnik az egész sport, ott darálnak a kis 26-os bicikliken sárban meg minden terepen könyörtelenül, megvolt az egésznek az a durva extrémsport jellege.

Ma viszont az egész sokkal biztonságosabbnak és lasabbnak tűnik, ahogy jönnek le a nagy 29-es biciklikkel. Persze így is elég kemény, de valahogy szerintem elvesztette a sport azt az extrém jellegét, ami volt neki kb. 10 éve.

Ti mit gondoltok erről?


Itt van példának két winning run, mindkettő extrém időjárási körülmények között, 9 év különbséggel.

https://www.youtube.com/watch?v=EqYgAX6D43Q

[link]


2022. máj. 1. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt gondolom,hogy ilyet általában azok mondanak,akik lightos xc terepnél durvábbat még nem láttak élőben,azt is kb.10 éve,de lehet te pont kivétel vagy,nem tudhatom:D

(Ezt nem kötekedésnek szánom,tényleg ez a tapasztalat)

A második videóban a nagyon lassú részen gyakorlatilag semmi tapadás nincs,csak próbál fejreállás nélkül lecsúszkálni,a többi részén nem tűnik különösebben lassabnak,csak más a pálya.

2022. máj. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Láttam kemény terepet élőben, csak lejönni nem mertem rajta
2022. máj. 1. 13:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Na hát épp ezaz...Ezzel nincsen semmi baj,csak akkor nem igazán értem hogy mire alapozod a kérdést...Igen,egy kicsit nagyobb biciklivel kicsit(ezt úgy értem hogy alig észrevehetően) lassabbnak fog látszani,ettől még nem veszíti el az"extrém jellegét"
2022. máj. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Most sem kötelező 29essel menni... pusztán sokan szeretik az előnyeit... manőverezhetőségben valóban hátrányai vannak egy 26ossal szemben, de egyenes szakasokon jóval nagyobb sebességgel, nagyobb biztonsággal lehet haladni... és ebben a sportban dominál az idő.
2022. máj. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!