Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mikor kell kicserélni a...

Mikor kell kicserélni a középcsapágy golyóskosarat?

Figyelt kérdés
A középcsapágy kissé ropogósan működött, de egyébként jól. Szétszedtem. Nem rozsdás jó zsíros még mindig minden, és kráterek se nagyon láthatóak sem a csésze se a tengely se a golyókon. Méretbe nem tudom, lehet már koppottak kissé, az egyik kosárnál eléggé kotyognak a golyók. Ha nem muszáj nagyon nem cserélnék semmit. Egyébként ha mégis, akkor lehet e bele golyókat tenni kosár helyett, és hány kell egy oldalra? Most hét golyós, hátsó kerékagyba való kosarak vannak benne. Lehetséges e, hogy a kosár, ha elkopnak a golyók hozzáér a csészéhez?

2022. máj. 2. 12:53
 1/6 hypno ***** válasza:
72%

Egy golyóskoszorú filléres dolog, de ha te golyókat akarsz cserélni azt is lehet.

[link]


Nem tudom milyen bringába kell, de lehet hogy jobban járnál egy monoblokkal.

2022. máj. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm ez igazán hasznos volt. Kérdéseimre "választ kaptam".

Sem azt nem hogy hány golyó kell önmagában. Azt pedig tudom hogy nem drága dolog, de egyfelől csak azt cserélek amit nagyon muszály, elvből is, másrészt rövid időre kell már nekem ez a bicikli, és nem költenék rá,főleg ha nem muszály. Viszont még akkor is ha a golyóskosarat kicserélem, ami kb. darabja 2-300 Ft, (bocs de 2 kosárért nem fogok rendelni az oldalról).Igen sokkal jobb egy monoblokk de most ennyiért amúgy sem dobnám ki 2 golyóskosárért ez, ha minden tönkremenne akkor csak monoblokk jöhetne szóba. Egy Neuzer Bora Mtbhoz kell.

2022. máj. 3. 09:05
 3/6 hypno ***** válasza:

#2


Mivel nem egyetlen méret létezik - a linkelt oldalon láthatod, hogy 7-9-11 golyós megoldások is vannak -, mégis honnan kellett volna tudnom, hogy a tied milyen?

Vélhetően 9 golyós.


Egy olyan oldalt linkeltem, ahol mindent kapsz bármilyen megoldást is választasz. Nem KELL onnan vásárolnod.

Bemész egy Tescoba, Auchanba, OBI-ba, vagy Praktikerbe, vagy (horribile dictu) a helyi bringaboltba, ott is kapsz ilyet.


Ha csak golyót akarsz cserélni, akkor azt sk. le kell mérned egy sublerrel, mert az távgyógyításban (téren és időn átívelve) végképp nem megy.

2022. máj. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jobb a mono, a régi gyatra kosaras megoldás bármikor elmegy széthullik , kényes . A 2.-3 kosár szerelése után rá fogsz döbbenni .
2022. máj. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hogy érted hogy nem egy méret létezik? Középcsapágyba egyféle 6.35 mm-es golyók kellenek. A kosarak 9 golyót tartalmaznak, nekem 7-es van ezzel is működik csak rosszabb. A csapágyház a normális méretű.

Mi ezen a távgyógyítás? Az hogy milyen méretű golyó kell? Szabvány 6,35 mm, ez bárhol meg is van írva. Vagy az, amit egy gyakorlott szerelő tud vagy csak valószínűsít-e, hogy hozzáérhet-e a golyóskosár a csészéhez, ha eléggé elkopnak a golyók?

Igen, jobb a monoblokk, legközelebb azt vennék bele, de ezt most nem akarom kidobni, mert egyébként minden ép.

Leszámítva a karbantartás igényt, a beállítással való macerát, és a porvédelem hiányosságát, nem tartom kizártnak hogy egy jobb minőségű golyós-kónuszos középcsapágyrendszer szebb futású lehet egy monoblokknál. Lásd a Shimano meg sokan mások kerékcsapágyak esetében kizárólag erre esküsznek.

2022. máj. 3. 16:35
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljes eltér egymastól a kerék és a hajtás megterhelése . A kerekek gurulnak a hajtókart elterő eròvel taposod amennyiben elől több sebesség fokozatú .
2022. máj. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!