Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Shimano MTB Press Fit középcsa...

Shimano MTB Press Fit középcsapágy cserénél mire kell figyelni?

Figyelt kérdés

középcsapágy PressFit SM-BB91-41


itt több féle fajta van, nem tudom nekem melyik kell.


84,5mm

89,5mm

stb.


SM-BB91-41A

SM-BB91-41B

SM-BB91-42



Nem tudom ezek mit jelentenek, azonkívül, hogy a szélességük és egy gyűrűvel lehet a szélességet toldani.


Lehet, hogy veszek egy SM-BB91-41 középcsapágyat és nem lesz jó a régi helyére?


Ki lehet tisztítani a régit? Eléggé kattog most már. Szerviz anno szétszedte az egész bringát, átkente, jó volt két hétig, de 2 hét után visszajött a kattogás, azóta erre a középcsapágyra tippelek, hogy inkább cserés. 3 éves terepmentes használat, kb. 18000km lehet benne.


Mennyiért cserélik ki ha viszek cserealkatrészt?


Sajna nincs ilyen speckó szerszámom.



2019. szept. 4. 12:31
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Gyanítom, hogy a szélesebb a montis, a keskenyebb az outis középrész. De a press fit középrészeket csak egy műanyag cső köti össze, amire elsősorban a belső bowdenes vezetésnél van szerepe.


Ha lenne boltom, akkor a hozott alkatrészt biztosan drágábban építeném be, mint a nálam vásároltat. Ezeket az átmenő tengelyes hajtóműveket 3 perc alatt ki lehet szedni. A press fit-es csapágyak cseréje sem tart órákig. Egy XTR csapágy munkadíjjal együtt kijön 15 KHUF-ból. Tényleg megéri szarrágóskodni, hogy neten rendelsz és azt viszed be, hogy 1-2 ezressel olcsóbban megúszd?

2019. szept. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Elvileg az A, B jelöli a szélességet, tehát nem mindegy, melyiket rendeled. Szerintem egy méréssel könnyedén kideríthető.

Én fogok rendelni szerszámot hozzá ebayről, és kicserélem magamnak. 2-3 csere alatt bejön az ára, és legalább tudom, hogy rendesen van berakva. Sokszor ráfaragtam már arra, hogy valamit nem magamnak csináltam. Lásd a te eseted is, kenegetik a szar csapágyat, fizetsz érte, végül mégis cserélheted.

A másik, hogy alkatrészt szinte kizárólag Németországból rendelek. Nem ritka, hogy valami 20-30%-kal olcsóbb, és 10 euroért kihozzák 4-5 munkanap alatt.

2019. szept. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2019. szept. 5. 12:31
 4/10 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam lemérni, de nem tudom, hogy honnan kell mérni.


Sajnos egy 84.5-est vettem, viszont nem tudom hogy csak a váz részt kell nézni vagy ami túllóg az első fogastányérok síkjába?

(még nincs a kezemben a középcsapágy, hogy összehasonlítsam.)

2019. szept. 7. 12:49
 5/10 anonim ***** válasza:
34%

Mennyit nyersz ezzel ahhoz képest, ha bementél volna egy bolt és lecserélteted?


Évek óta nem cseréltem középrészt, pedig évi 10.000 km felett megyek.

2019. szept. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5: Akkor szerintem nem montizol, illetve esélyesnek látom, hogy nem press-fites a csapágyad. Nekem is kattog már a két éves bringán. Nagy baromság ez a press-fit, de sajnos nagyon elterjedt.
2019. szept. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szerintem ignoráld a 75%-ost, elég egyértelmű merre tolja folyamatosan a szekeret. :D


xarrágó, tehibád, nemérteszhozzá, mé'nemvitted szervizbe...


(Nem fogja fel, hogy elvittem szervizbe, hogy csinálják meg, szétszedte a szervizes, két hétig OK volt és utána visszatért a kattogás. 20éve kerékpárszervizes az illető.)



Szóval csak a váz részét kell lemérni, vagy a kiálló részét is?

Mint a képen?


[link]

2019. szept. 7. 17:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a váz szélességét kell mérni, de nem 100%.
2019. szept. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi, reménykedem :)
2019. szept. 7. 21:29
 10/10 A kérdező kommentje:

Egy kis vicc, hogy a bikepro oldalát lapozgatva ezt dobja fel


[link]


csak eszembe jutott a fenti válaszoló. :)

2019. szept. 8. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!