Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Villanyakról hogy lehet...

Villanyakról hogy lehet levenni a kormánycsapágy kónuszát?

Figyelt kérdés

Veszek egy új rugós villát és azon ha jól látom a képeket nincs rajta a kónusz. Azt le tudom szedni spéci szerszám nélkül és át tudom tenni az újra?

Ezt veszem: [link]

Az én villám: [link]

Kormánycsapágyat nem veszek, mert azok jók. Meg ki sem tudnám csaerélni a csészéket, csak ezért nem veszek szerszámot. (bár menetes szárral és két nagy alátéttal, laposvassal, ... meg lehetne oldani nem?)

Egy 2013-as Merida Crossway 300-ról van szó.



2022. máj. 4. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Leszedéshez általában elég egy jó minőségű tényleg lapos végű csavarhúzó,bár ha nem olyab amin van egy kis bevágás akkor nagyon óvatosnak kell lenni mert nehezen fog lejönni

Felrakáshoz megfelelő méretű műanyagcső+gumikalapács

2022. máj. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tothp ***** válasza:

pedig megérné kicserélni a kormánycsapágyat. Nem nagy tétel. És az egyik legjobban igénybevett alkatrész. Nem sok kell neki, hogy a futófelületek behullámosodjanak.

A csészéket kikocogtatni a vázból nem nagy ügy.

Visszatenni is egyszerű. Pont úgy, ahogy leírtad.

Én ezen nem spórolnék.

2022. máj. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kalapács. Felrakashoz pedig megmelegitettem a tűzhelyen. Nem kell izzásig heviteni!
2022. máj. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!