Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Sport, mozgás » Kerékpározás

A kérdés

Kevesebb mint 1 cm-el rövidebb villanyakal mit lehet kezdeni?

Szóval, ahogy a címben leírtam a bringámon a villanyak rövidebb mint kéne, méghozzá 8-9 mm-el. A szervízben amikor kiderült azt mondták hogy ezzel semmit sem lehet csinálni, csak az a gond hogy így a stucni fölső csavarja semmit se fog a villán, és emiatt nem lehet normálisan meghúzni a stucnit (bár most úgy tűnik egész jól meg tudtam húzni, nem tudom csak úgy elforgatni a kormányt láb közé fogott kerékkel, pedig eddig ez sikerült) ami bizonyos esetekben nem a legjobb, és nem is csak városi használatra tartom a biciklimet hanem egy karbon vázas XC bringám van amivel versenyzek. Ha leveszem a porvédőt akkor meg nincs védve a kormánycsapágy, amivel bár az egyik problémám megoldódna egy másikat eredményezne. Ha valakinek van valami ötlete az új villa vásárlásán kívül akkor kérem ne tartsa magában és szánjon meg a válaszával! Előre is köszönök minden választ.

Keress kérdéseket hasonló témákban: kerékpár, bicikli, MTB, XC, villanyak, villa, kormány, kormánycsapágy, rövid villanyak

nov. 9. 19:57  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Keresel egy jó hegesztöt aki oda hegeszti a szükséges vastagságu csövet. Aztán smirglized amig sima nem lesz.

Integrált kormány csapágy...mert az laposabb,hátha.

Létezik kormány magasító hátha tudsz vele valamit alkotni.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/12Időpont nov. 9. 20:11 Privát üzenet
szlory nevű felhasználó válasza:

Fura. Általában az országútisok nem tudnak inkabb hozza számolni a szereléshez a sztereotípiák alapján. Ha levágtad a villanyakat, ennyi volt. Lehet hegeszteni, de kezdj imádkozni, hogy ne versenyen törjön. Más esély nincs.

A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/12Időpont nov. 10. 21:54 Privát üzenet

Vissza küldöd a gyártonak,hogy teremtsen neked bele új nyakat.

Vagy vállal együtt talán megoldják boltban.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/12Időpont nov. 11. 00:46 Privát üzenet
Wadmalac nevű felhasználó válasza:

Ilyen kéne neked, csak megfelelő átmérőkkel. Plusz súly, de legalább biztonságos.

[link]

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/12Időpont tegnapelőtt 10:27 Privát üzenet

Wadmalac: az szerintem menetes villanyakra működik, nem a-headesre. És csak akkor használható, ha egyébként összeáll a csapágyazás normálisan, de emelni szeretnél a kormánymagasságon. Márpedig itt a kollégának annyira rövid a villanyak, hogy a stucni kb. fele lelóg az egész miskulanciáról. Akkor pedig bár összehúzható, de a stucnit elnyírja a használat, szépen módszeresen.

Ha tényleg 8-9 mm-t toldani kéne bele, akkor az már csapágycserével sem esélyes, hogy kijön, ennyire nagy eltérés a "stack height-ek" között nem igazán vannak szerintem. Marad a komplett nyak-váll rész lecserélése - ha az adott típusnál egyáltalán szóba jöhet. Ha nem, akkor vagy másikat vesz, vagy hegesztik. Utóbbit némi merevítéssel élhetőnek találom, mert kevesebb, mint 1 centit kell emelni, így ha van, aki vállalja, belülre bepatkol egy csődarabot - akár még össze is jöhet. De az egész kb. annyira gagyi, hogy egy karbon versenygépnél nekem súrolja a nevetséges kategóriát. :(

# 5/12Időpont tegnapelőtt 11:32 Privát üzenet

#5:

Olyan méret kell, ami belepasszol pontosan a villanyak csőbe, ott a dióval rögzül és a külső átmérője a villanyak felett meg pontosan egyezik a villanyak átmérőjével. Így ez a toldat a szinte résmentes folytatása a villanyaknak.

Nagyon gagyi mórickaábra:

[link]

# 6/12Időpont tegnapelőtt 14:34 Privát üzenet

#6: Értelek és köszönöm a magyarázatot! Akkor ebben a toldóban a diót behúzó csavar feje rögtön ott a kiszélesedésnél található, a cső közepén? Vadmeleg. Jól gondolom, hogy ennek a toldónak a kiszélesedése (mivel görbület) csak úgy sacc/kb fog hozzáérni és rátámaszkodni az eredeti villanyakra? Vagy kicsit beleütöd, hogy a tetejénél is jobban megszoruljon, utána az alját fixálod a dióval? Az optikai ráncot meg a hézagoló fedi el jótékonyan? :)

# 7/12Időpont tegnapelőtt 14:48 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Kösz mindenkinek, ment a pacsi! Azért ha még valakinek van valami jó ötlete nyugodtan írja le!

# 8/12Időpont tegnap 06:12 Privát üzenet

#7: Ugyanaz a rögzítés, ami évtizedeken át az ahead előtt minden kormánystucni rögzítése volt. Ha ez elég stabil volt 40 évig, most sem lesz rossz.

Szóval lehet benne keresni a hibát, de a plusz súlyán kívül nem sok van. :)

# 9/12Időpont tegnap 07:15 Privát üzenet

8: Meglepő lehet, de nem kekeckedtem, csak a részletekre voltam kíváncsi. Az úgyvan, hogy az ember tanul ha kérdez, hülye marad, ha ül némán.

# 10/12Időpont tegnap 09:29 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Egy V-fékkel vagy egy mechanikus tárcsafékkel van kevesebb gond? Melyiket kell gyakrabban karban tartani/állítani?
Felfogattam a bicikli keremet elöl és 0,5 cm vagy kevesebb van a vastól, de kb. még simán van 1,5 cm a kiesésig. Lessz valami baj belőle? Mindkét oldalt kb. igy van, És nagyon megfogattam.
Milyen olcsóbb használt bringát kéne vennem ami a legjobban "fut" Mitől függ, h mennyire könnyen gurul egy bringa? Kerékméret, h 28. as legyen ne pedig 26. os? Esetleg kevesebb...
Minél több a zár, annál kevesebb az esély rá hogy azt a kerékpárt vigyék el?
Campingre létezik 19 fogas hátsó fogaskeréknél kevesebb fogas? Hogy ha igen mekkora?
Minél többet biciklizek magas pulzussal, annál kevesebb izmom lesz?

Kérdések a Sport, mozgás rovatbólKérdések a Kerékpározás rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!