Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Pattogó recsegő hang kizárólag...

Pattogó recsegő hang kizárólag erős pedálozásnál mitől lehet? Ülve és kiállva tekerésénél is?

Figyelt kérdés

Ha gyorsítok, indulok, emelkedőn vagyok, szóval ha erősebben odalépek a pedálnak, pattogó recsegő hangot kezdek hallani. Mintha a lánc /fogaskoszorú környékéről jönne.

Kiállva és ülve tekerésnél is jelentkezik, vagyis nincs köze a nyereghez (nyeregpálca szeret recsegni)

A láncnyúlásmérő semmit se mutat, a lánc hibátlan.

Sima tekerésnél semmi hang sincs.


Mi lehet ez?


2022. máj. 9. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hasonló... Középtengely kopás lehet?? Milyen régi a bringád? Volt már cserélve ez a rész?
2022. máj. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Itt volt nemrég egy hasonló kérdés...


https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__kerekparozas__1..

2022. máj. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha monoblokkos, akkor lehet hogy a blokk és a váz közötti menetbe kosz került és ahogy egy picit mozog amiatt kattog, recseg. A váz meg felrősíti a hangot.

Vedd ki a monoblokkot, takarítsd meg a vázban és a blokkon is a meneteket alaposan. A vázba mehet kemikália is - bentin, petróleum, féktisztító, de a monoblokkot csak rongyővel, nehogy a csapágyból kimosd a zsírt!! (gondolom pont ekkora menetrendsző nincs otthon :D)

Aztán kend be finoman a meneteket zsírral (a vázba tedd, így nem tudja a menet letolni a monoblokkról) és úgy tekerd vissza. El fog kussolni.

2022. máj. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 tothp ***** válasza:
100%

mindkét oldali taposásra reccsen, vagy csak a baloldalira?

Ha az utóbbi, akkor a hajtómű lazult le. azt kell meghúzni.

2022. máj. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amióta biciklizek, a következők miatt voltak pattogó hangok: ülés, nyeregcső, pedál, hajtómű, hátsó váltó, kormánycsapágy, stucni. Ez az egyik legrohadtabb hiba, mert sokminden okozhatja és nem is mindig ott pattog, ahol a hiba van. Végig kell játszani, minden csavart ellenőrizni.
2022. máj. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Engem egyszer a nyeregtáska szivatott meg. A zipzárjáról lógó madzag műanyag bigyója elérte a gumit bal kanyarokban. Akkor ütemesen kopogott, mert a gumi arrébbdobta, aztán visszaesett, megint elérte a gumit, megint koppant és így tovább. 1 hétig jártam így, a vége felé már hangosan anyázva mentem biciklizni :D
2022. máj. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kilazult küllők is okozhatják.
2022. máj. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Na hát nekem is elkezdett recsegni, egyre jobban. Gondtam rá, hogy a lánc nyúlása miatt, mert benne van már pár ezer km, de most hirtelen jött elő. A középrész volt kilazulva, kotyogott rendesen, meghuztam imbusszal és most minden zaj eltűnt.
2022. máj. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 MolotovPunk ***** válasza:
Nálam mostanában kezdődött, hogy néha van 1-2 pattogó hang tekerésnél, de csak ritkán, tehát nem állandóan. Nem tudom mitől lehet ez. A kerékpárom viszont ugyanúgy jól gyorsul és eddig eső sem nagyon érte, tehát nem hiszem, hogy a zsírozással lenne gond. Gondoltam persze pedálra, nyeregcsőre, monoblokkra, hajtóműre is, de nem tudok rájönni mi okozhatja a néha pattogó hangot!
2023. aug. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!