Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Neuzer, Kellys vagy KTM...

Neuzer, Kellys vagy KTM Cross/Trekking?

Figyelt kérdés

Melyik márkájú kerékpárt ajánlanátok, heti 3-4 alkalommal, kb. 40-50 km-es, túrákra, illetve néha hosszabb távokra is?

A KTM megéri a felárat?


Esetleg valami egyéb márka, javaslat?


Köszi a válaszokat!


2022. máj. 15. 14:34
 1/8 MGéza ***** válasza:

Nekem sokáig 10 éves Life Race KMT trekkingem volt, az Deore felszereltséggel nagyon bírta az igénybevételt.

Egyébként a konkrét típusoktól lennénk okosabban hogy megéri vagy sem, na meg a rászánt pénz mennyiségétől. Ha nem jobban felszerelt, akkor nem éri meg. Vagy egy x felszereltség, ahhoz tartozik egy ár, ez általában így működik, aki nem nézi mi van a bringán az dumál, hogy a "feliratot fizeted meg".

Túránál nagyon nem mindegy hogy milyen terepen fogod használni, főleg domborzati viszonyok. Tourney/Altus/Claris jó a gyengébbre, erősebb terepre nem ajánlanék Acera felszereltségnél rosszabbat, komoly lejtőkre nem árthat a hidro tárcsafék sem. Nem terepre, aszfaltos túrákra egy fitness/outi kiépítésű bringa is jó, merev villával is akár.

2022. máj. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
Cube
2022. máj. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyetertek az #1 velemenyevel.

A felszereltseget kell nezni.


Nem tudom, a mostano ktm-ek közül van-e bármelyik Deoreval...

2022. máj. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Esetleg nezd meg a Merida Crossway-eket is...
2022. máj. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ebben a kategóriában nem érdemes a márkanevet figyelni. Mind tucat taiwani váz tucat alkatrészekkel. Azt kell nézni, melyiken vannak adott áron jobb minőségű alkatrészek. Ehhez ismerni kéne a konkrét típusokat.
2022. máj. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
2022. máj. 15. 19:25
 7/8 MGéza ***** válasza:

Ez alapján azt mondom hogy kb azonos ár-értékarányt képviselnek. A Merida és KTM Acera, a többi Altus váltós. Acera nekem volt, elégedett is voltam vele. Az Altus kicsit Tourney felett van minőségben, de nem sokkal.

A Neuzer nem illik a sorba, az eleve nem cross, hanem normál túra/városi trekking: Nincs tárcsafék, de cserébe kapsz csomagtartót, csak akkor tervezd ezt vételnek ha meg akarod pakolni magad. Anélkül cross.

Én a KTM vagy a Merida mellett tenném le a voksomat. A KTM annyival drágább amennyivel könnyebb: 13,7kg a másik 15.

2022. máj. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem egy 2013-as V15-ös Merida Crossway-em van, azon is Acera váltó van. Évi 6-7 ezer km-t megyek, sokat túrázunk, de hétköznap is csinálom az edzőköreimet. Eddig teljesen jól bevált.


Gondolkodtam cserén, de mostanában elég szűk a választék (covid óta), és nem nagyon láttam Deore-s szettel megfelelő bringát... (igaz, azért nem túl intenzíven kerestem)

2022. máj. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!