Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi van akkor, ha kisebb...

Mi van akkor, ha kisebb nyomáson használom a gumimat, mint ami a minimum?

Figyelt kérdés

Az van a 27.5 x 2.25-ös gumim oldalára írva, hogy 2.8 - 4.5 bar között kell fújni bele.

De elég soknak tartom ezt a 2.8 bar-t mountain bike-ra, én olyan 1.8-2 bar körül szeretnék menni vele. Mi történik akkor, ha csak ennyit fújok bele?


2022. máj. 20. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Nehezebb hajtani.. nagyobb a gördülőellenállás.
2022. máj. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is sok a 2,8. Én sem fújom 2 bar fölé, pedig 110 kg vagyok. Szerintem használd fokozatosan egyre kisebb nyomáson, és figyeld, hogy viselkedik.
2022. máj. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 MGéza ***** válasza:

Minden gumi máshogy bírja az előírt alatti nyomást, a merev oldalfalúak jobban. A hajtogathatónak kell a minimum, különben rövid idő alatt kinyírod, berepedezik az oldalfala. Saját súlyod sem mellékes, a maximum közelében általában nehezebb, 100kg+ emberkénknek érdemes használni.

A többit már előttem írták.

2022. máj. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%
Felütődhet a felnin és defekt.
2022. máj. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3 dolog : hamarabb elkopik, nehezebb tekerni és felütéses defektet kaphatsz. De 2.25ös gumihoz tényleg soknak tűnik a 2.8. Keress neten kalkulatort, ahol meg lehet adni az adataidat meg a bicikli súlyát és kiírja, hogy mekkora nyomás az ideális.
2022. máj. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Belemesz a katyuba, oszt defekt.


Vagy raraksz a 2.25-nel egy picivel nagyobb gumit, pl. egy ilyet:



[link]



Ebbe eleg az 1.8 bar :)



37F incel

2022. máj. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!