Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan érdemes belekezdeni az...

Hogyan érdemes belekezdeni az országúti kerékpározásba?

Figyelt kérdés
Régóta tetszik a sport és most jutottam arra az elhatározásra, hogy komolyabban belevágjak. Elsősorban természetesen hobbiként, kikapcsolódás és az erőnlétem javítása céljából. Jelenleg egy vintage országúti kerékpárom van, amivel a környéken szoktam menni egyenlőre még elég kicsi köröket. Szerintetek mekkora távokat tűzzek ki először célul? Milyen sebesség reális egy kezdőnél? Bármilyen tanácsot szívesen elfogadok! :)

2022. máj. 30. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Tekerj, ahogy jól esik. Heti 3-4 alkalommal 2-3 órát. Használj strava-t, azon tudod követni a fejlődésed és össze tudod hasonlítani a teljesítményed másokkal. A többi jön magától.
2022. máj. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem első körben jó ha hozzászoksz a dologhoz és szépen tudod növelni a megtett távolságot. Sebességet meg főleg pulzushoz kötném, ha órákat biciklizel akkor célszerű ha 160 alatt-körül maradsz
2022. máj. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Legelsőnek menj el egy bikefit-ra, ahol lemérnek mindent és megcsinálják az ideális beállítást. Én nagyon sokáig szenvedtem, szerettem tekerni, de állandóan megfájdult a nyakam, zsibbadt a kezem, lábam. Most vettem elő újra a bringám és jópár dolgot változtattam már most is. Lecseréltem a 44 centi széles kormányt 38-ra, a nyerget, bandázs alá szivacsos cipőbetétből vágtam egy plusz csillapítást. A stucnit már évekkel ezelőtt lecseréltem rövidebbre, de sajnos a váz túl hosszú nekem még így is. Párszor mentem azóta, sokkal de sokkal jobb. Egyszerűbb lenne elmenni egy szakértőhöz, de most egyelőre próbálkozom állítgatni a dolgokat. A kormány ha egy fél centivel meg van döntve, már éreztem a kezemben hogy húzódik egy izom ami nem kéne, szóval nagyon fontos a beállítás. Ha hosszútávon akarsz tekerni, ez legyen az elsődleges, a többi csak utána. Ja, egy patentpedált és cipőt vegyél mindenképp ha még nincs.
2022. máj. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#2 Miért nem inkább a sebességet (kadenciát) növelje de rövidebb távon? Miért jobb hosszú távon de lassabban tekerni? Attól csak eláll az embernek a hátsója... Csak érdekelne, mert én hobbi gravel / fitnesz jellegű (még nem tudom) bringa építésén gondolkodom a monti mellé, de én a sebességre akarok gyúrni.
2022. máj. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!