Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Rakhatok a biciklire nagyobb...

Rakhatok a biciklire nagyobb fogaskoszorút?

Figyelt kérdés

Egy 2x10 Deore rendszer van a biciklimen, hátul 11-36-os fogaskoszorúval. Elöl asszem 24-36 a fogszám.

Viszont hátra legnagyobb lánckeréknek ezt a 36-ot kicsit kevésnek találom, meredekebb mászásoknál nagyon nehéz vele.

[link]

Ha vennék egy ilyet, ami szintén 10 sebességes, de 46 foggal, +vennék egy új láncot hogy hosszabb legyen, akkor használható lenne?


2022. jún. 2. 15:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha a hátsó váltót be lehet úgy állítani hogy ne érjen bele a lánckerekekbe akkor igen.

De vehetsz előre is kisebb tányért.

Nekem elöl 22 a kicsi, hátul meg 11-36-os van. Mindenhova felmegyek vele, pedig nem vagyok erőművész.

2022. jún. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A hátsó váltó pontos típusszámának ismerete nélkül semmit nem lehet mondani, de a 2x rendszerhez való hátsó váltók nem szoktak elbírni 46 foggal.

Olvasd le a váltód típusát, ami úgy kezdődik, hogy RD-... Ezt keresd meg a shimano weboldalán, és nézd meg, mi a max fogszám, amire specifikálva van. Előfordul, hogy ennél valamivel nagyobbat is elbír a váltó, én például a 11-42-re specifikált váltót 11-46 sorral használom, mondjuk ez 1x11 rendszer. Erre külön rá kell keresni, hátha valaki már kitapasztalta előtted.

Amúgy ahogy az 1. írta, az talán egyszerűbb és olcsóbb megoldás. Itt az első váltó specifikációját kell ellenőrizni.

2022. jún. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!