Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyire kínos ("ciki", csak...

Mennyire kínos ("ciki", csak ezt a szót nem szeretem használni) kissé rozzant bringával járni?

Figyelt kérdés

Vásárlásokhoz és rövid utakra használom, kosárral.

Kissé zörög-nyikorog-nyekereg, de kényelmes, könnyű és gyors.

Van egy trekkingem is kirándulásokhoz (az sem "csúcskategória"), de szívesebben használom a rozzantat.

Egy ismerős megkérdezte, miért ezzel a sz@rral járok?

Nos, a fentebb írt tulajdonságai miatt, meg ezt talán nem nagyon akarnák ellopni.

Engem nem zavar, hogy 30-40 éves és "rozzant", és szerelőn kívül nem szoktam lesújtó pillantásokkal találkozni (vagy csak nem veszem észre..:) )



2022. júl. 17. 14:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%
Semennyire. Nem az országutisok vagy mtb-sek felvágos kivagyis táborát erősíted.
2022. júl. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Én magam sem foglalkozom azzal, hogy sok embert látok még rosszabakkal is, csak a szerelők lenéző stílusa zavar kicsit, amikor meglátják.:(
2022. júl. 17. 15:22
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem sárosan, piszkosan viszed szervízbe, látják, hogy olajozod a láncot, karban van tartva a kerékpár, akkor nem fogja őket zavarni, ha a váz karcos, kopottas stb. Egyébként Pesten sokan járnak ilyen "munkagép" biciklikkel, pont azért, hogy bárhol ki merje kötni a tulajdonosa. A sporteszköz, túrakerékpár nyilván más műfaj, ezek nem is azért vannak, hogy az ember piacra járjon vele.
2022. júl. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Én kifejezetten lepukkant kinézetű bringával járnék (ha bringával járnék), hogy ne akarják ellopni.
2022. júl. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Tisztán szoktam szerelőhöz vinni, de erre azt mondták, ez egy régi, rossz konstrukció, nem is érdemes foglalkozni vele, adjam inkább el.. Nem is nagyon akartam költeni rá, inkább vettem egy sportosabbat, amit nem szándékozom boltokba járva felmálházni. A másik erre nekem tökéletes, már nem is akarom eladni.
2022. júl. 17. 15:56
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem ciki egyáltalán.

Nekem is volt egy ilyen régen és imádtam. Addig mentem vele, amíg szét nem esett.

Gyakran látok hasonlóakat az utakon, engem egyáltalán nem zavar.

A szerelőről meg annyit, hogy talán szervizt kéne váltanod. A szerelőnek egyáltalán nem tiszte véleményt nyilvánítani a kecskédről, nem azért fizetsz neki, hogy kritizálja, hanem azért, hogy megjavítsa.

2022. júl. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megnyugtattatok, most már még nyugodtabban járkálok vele! :)

2022. júl. 17. 18:46
 8/23 anonim ***** válasza:

A "30-40 éves" és a "könnyű és gyors" eléggé ütik egymást.


Senkit nem érdekel, hogy milyen bringával jársz. Akkor sem, ha az egy roncs, vagy eleve ipari hulladéknak készült.


Ne legyél olyan frusztrált, mint az 1-es hozzászóló. Ő sajnos nem fogta még fel, hogy aki sportra, versenyra használ egy bringát, annak számít a minőség és nem az ő bosszantására vesznek, használnak jó gépeket.

2022. júl. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

1 hozzászóló vagyok. Én magam is versenyzek és igenis számit a minőség,kinézet.


A lepukkantságnak meg van az a foka ami tényleg ciki. Nincs markolat vagy csak 1.

Nincs pedáll az egyik hajtókaron csak a tengely. Stb amikor látszik hogy magasról fosnak szegény bringára,csak használják amig szétnem zuhan.


És van az igényes rozzantság amikor csak xarul nézki de van benne tartalom. Ez a nelopják el,de azért karban van tartva. De mitomén ütőtt-kopott-karcos.

2022. júl. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 veterán vas ***** válasza:
100%

Mint minden más közlekedési eszköznél, a bicikliseknél is fellelhető egy olyan sznob kategória, aki bármikor képes úgy fogalmazni, hogy neked égjen a képed. Mindegy, hogy a milyen súlyú a bringád, az övé úgyis mindig könnyebb, ahogy az sem számít hogy milyen a váltó/fék/gumi/lánc márkája, mert az övé mindig nagyságrendekkel jobb, márkásabb. PL. az ülés, az legyen ausztrál struccbőr bevonatú, a lánc pedig -ha nem aranyszínű- akkor proli vagy. Továbbá a kormánymarkolat csakis bőrbarát/öntisztuló/vizálló lehet, és emellett megöli a kórokozók 99.9%-át. ;)


Ha lehet, kerüld az ilyeneket, és csak élvezd a tekerést!

2022. júl. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!