Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi történt a hátsó váltóval?

Mi történt a hátsó váltóval?

Figyelt kérdés
Ma egy 10 km-es túrára indultam. A bicikli 1,5 évet állt a garázsban, elővettem és csak annyit csináltam, hogy felfújtam a kerekeket és indultam(nem olajoztam semmit, csak kerékfújás). 1km megtétele után, kb 30-as tempónál rántott egy nagyot(azelőtt 3 perccel tettem egy nagyobb fokozatot), nem lehetett tekerni, megálltam és megnéztem, mi történt. A lánc be volt szorulva a váltó alsó fogaskereke közé és a váltó ,,háza" közé és a váltó háza ki volt hajolva(fogaskerekekkel együtt) kb. 30-50 fokban(értsd úgy, hogy befelé van a kerék, kifelé = jobb oldal). A láncot visszatettem, a váltót visszahajlítottam annyira, amennyire tudtam. Annyi a probléma, hogy nehezen veszi a sebességeket, 2-3-at is kell váltani, hogy bevegye. Szerelő megcsinálja, ez nem gond, csak kíváncsi vagyok, mi történhetett?
2022. júl. 22. 23:11
 1/2 A kérdező kommentje:
Én arra tippelek, hogy meggyűrődhetett a lánc, mivel nem volt olajozva, az út meg kicsit poros is volt, annak ellenére, hogy aszfalt és az első kerék nyomhatott fel port, így tényleg semmi kenése sem maradt. Helyesen gondolom?
2022. júl. 22. 23:16
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez is, plusz a bowdenek berozsdásodhattak, emiatt a nehezebb váltás.
2022. júl. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!