Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Általában az első vagy a...

Általában az első vagy a hátsó váltóval szokott több probléma lenni?

Figyelt kérdés
Ha elöl gyárilag egy shimano tourney van és hátul egy alivio, akkor érdemes az elsőt is cserélni?

2020. júl. 4. 09:56
 1/3 anonim ***** válasza:

A tourney egyszerű mint a faék.

Az alivio 1vagy 2 fokkal jobb.

Minőségi ugrás alacsony áron.


Amúgy a hátsó váltó a sebezhetőbb,nem az hogy több probléma van vele de,ha van akkor az sulyosabb mint ha az elsővel van.

Ha benéz a küllők közé az mezei bringásnak hozhat hosszú problémákat.

Nekem is hozott,pedig én a mezei bringásságon régen túlléptem.

2020. júl. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a hátsó váltóban van 2 görgő is, azoka illik szétszedni és bezsírozni időnként. illetve könnyen el tudod gorbíteni a hátsó váltót, vagy váltótartó fület. a hátsó váltót precízebben kell beállítani, tehát könnyebben elállítódik

az első váltó meg csak egy átdobó - azt is jól be kell állítani és tisztán kell tartani, illetve kenni, de, könnyebb megoldani min a hátsónál

2020. júl. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha az első váltó jól működik, nem kell cserélni csak azért mert alacsonyabb a tipusa/minősége. Egyszerűbb használatban egy alap első váltó is elmegy éveken át, ha nagyon megkopik és lötyög, akkor már érdemes cserélni. A pontos működés a hátsó váltó esetében jóval lényegesebb szempont.
2020. júl. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!