Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Csepel TorpedAL kerékpárról...

Csepel TorpedAL kerékpárról tapasztalatotok van-e esetleg?

Figyelt kérdés

A fentebbi kerékpárat néztem ki magamnak. Mindenféleképpen országútit szeretnék, és újat. Életem első új kerékpárja lenne. Városi használatra lenne alapvetően, illetve kisebb túrákra. A vázat, és egyéb részeket nagyon dícsértek benne. A "hajtást" érte több-kevesebb kritika, hogy ott azért a kerékpár budget-jén húztak egy erős vonalat. De mint fentebb írtam városi, hobbi használatra kellene, de mégis legyen meg az "új érzése" a számomra, fontosnak tarom.


Nyilván az áruházas "kedvenc" Triban 120 RC is szembetűnt, de valamennyi bicikliboltból, és -szervízből azt az infót kaptam, hogy áruházasat semmiféleképpen nem szeretnék, mert az a "kerékpárok Alpha Romeo-ja" (folyton szervízbe kell vinni, és cseréltetni a részeit).


Btw, extra kérdés, hogy miért olvasom minden fórumon azt, hogy "a Csepel így, meg úgy szr", "ingyé se kéne", " kolbász váz" stb. Országosan rengeteg márkaboltja van, működik a hálózat úgy tűnik eléggé erősen, és több termékekből készlethiány is van, aminek az erősen oka, hogy az alapanyagutánpótlás nehézkes.


Köszönöm szépen előre is a hasznos tanácsokat, véleményeket. Szép napot.



2022. júl. 26. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy Csepelem, de nem ez a típus, így konrétan ehhez nem tudok hozzászólni.

És szerettem a Csepelemet, én sem értem egsézen miért szídják annyira, de az tény, hogy nem a legjobb minőséget képviseli. Cserébe elég olcsó, így szerintem nem is kell tőle sokat várni. Le kellett azon is cserélnem sok mindent, illetve a váz is a legócskább acélötvözetből volt, rázott szét a bringa folyamatosan és elég lomha volt ahhoz képest amit ígért. Szélesebb váltót tuszkoltak bele mint amire tervezve lett a váz, így két emberes meló volt egy defektjavítás... Még a szervizben is utálták amikor vittem, rendesen örültek amikor lecseréltem. :D De én összességében szerettem a gondjai ellenére, csak egy idő után már nem volt elég, a rendszeres 80-100 km feletti túrák már nem mentek jól vele, de persze nem is erre volt kitalálva, tehát ezt nem rovom fel neki. Ár-érték arányban viszont jó, ha csak városi közlekedésre használnám, akkor lehet, hogy azt választanám megint, mert arra felesleges egy fél millás bringa. Ez egy Royal volt amúgy, 7 sebis agyváltóval.

2022. júl. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, és még egy dolog. :) Most néztem rá erre a RoyAL-ra. Nem rossz, nem rossz. De szerintem sokkal de sokkal jobban járnál, ha ennyi pénzért építtetnél magadnak egy bringát. És akkor biztos hogy nem is szar alkatrészek, meg a leggagyibb kenda gumi lesz rajta, nem kell új nyerget venned egyből, mint általában az új bringáknál lenni szokott...
2022. júl. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Ahh, az építésen gondolkodtam első körben még vétel előtt, de végül lebeszéltek... Hogy sokkal, de sokkal drágább lenne. Megnéztem a TorpedAL 2.0 alkatrészekkel - amik sokkal nem extrábbak - csak a váz, az agyak, és az első hátsó váltó maguk több mint 100 eHUF lenne már, és akkor egy villáról, és a többi részekről nem is beszéltünk.

Teljesen jogos amit írtál, de keveset értek hozzá, és egy építés munkadíja a legegyszerűbbnél is 20 eHUF-tól kezdődik, ami egy ilyen darabnál simán a duplája is tud lenni.

Szervizest kértem, és több "kedvenc alkatrészére" 9 hónapja azt mondták, hogy lesz, és már 11 hónap telt el, de még mindig nem látott belőle semmit se.

Összességében azért döntenék emellett, mert gyakorlatilag alig kapni a piacon, minden boltos azt mondta, hogy vitték mint a cukrot, és használtan is alig 1-1 napot vannak fent, elviszik őket.

Tudnék jobbat választani, nyilván azok 300 eHUF-tól kezdődnek, de olyan szinten nem használom a bringát, és nagyon félteném majd már magában ezt a TorpedAL-t is, hogy valaki másnak is megtetszik pont az enyém.

2022. júl. 26. 12:14
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak annyi kiegészítést, hogy főleg az ilyen típusú országútiaknak úgy elszállt az ára COVID óta, hogy "luxuscikk" lett egy olyan, amibe a legtöbben nem kötnek bele, mert egy relatíve jó felszereltséggel rendelkezik, azt kaptam vissza mindenhonnan.
2022. júl. 26. 12:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem azért viszik őket úgy mint a cukrot, mert viszonylag olcső és divatos bringa. :)

De az tévedés, hogy az épített drágább, sőt. Én is építtettem, készen nem tudtam volna olyan színvonalú bringát venni mint amit összeraktak nekem, olyan 600-tól indultak amik nekem megfeleltek volna. Mondjuk az enyém 400e volt, de lényegesen jobb is mint egy csepel. Meg más felhasználási terület, úgyhogy ezt kár is hasonlítgatni. Amúgy ha ugyan ezt a bringát használt vázra építtettem volna, akkor meg lett volna 200-230 körül. Csak nem találtunk sehogysem mindenben nekem megfelelő használt vázat.


Illetve azt vedd figyelembe, hogy ha veszel egy új bringát, azon szépen-lassan mindent is ki fogsz cserélni. Nem jó a nyereg, nem jó a markolat, lehet hogy más méretű stucnival kényelmes, szar ez az alap kenda gmui amit rátesznek.... Tehát még egy csomó ráköltésed lesz az új bringára néhány hónapon belül, ebben szinte biztos vagyok. Nekem pl úgy volt, hogy addig cserélgették rajta a cuccokat, míg nem lett maximálisan komfortos. Pl 4 nyerget is ráraktak nekem egy hónap alatt, mire megtaláltuk a jót. :) És mindezért nem kellett semmit fizetnem pluszban. De nem akarlak azért ennyire rábeszélni, szerintem tényleg nem olyan rosszak a Csepelek. :) De azért a várható ráköltést kalkuláld bele az árba mindenképp.


Illetve ami még a Csepel mellett szól, hogy azt bármikor viszonylag könnyen el tudod adni, ha mondjuk már nem kell, vagy mást szeretnél, főleg hogy divatos. Viszont egy olyan bringát amit direkt neked építettek, a te igéyneidre aztán árulhatsz, nagyon nehéz lesz eladni, pláne nem árában. :D Szóval ha ez esetleg szempont, akkr inkább a Csepel. :)

2022. júl. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!! Annyi szerencsém van az egészben, hogy ezt a bicót is építették nekem, és bizonyos keretek között van lehetőségem variálni, mint pl. a nyereg, a váltás típusa, bandázs.


Aha, értem amit írsz, és jogos, köszi a kifejtést! Ha nem jön be, az lesz amit írtál, de én azért nagyon bízok benne. Köszi még egyszer a tanácsokat, az ilyeneknek őszintén tudok örüni!! :D Ment az UP!

2022. júl. 26. 13:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Dechatlonos sokkal jobb.
2022. júl. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!