Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Régi Neuzer Mistral 26"-os...

Régi Neuzer Mistral 26"-os MTB tulajdonképpen milyen felhasználásra lett kitalálva? Inkább csak beton, város, vagy jó lehet földutakra, kirándulásokra a természetbe?

Figyelt kérdés

Van egy fent említett márkájú, még anno általános iskola végén szüleimtől kapott biciklim. Ami nekem, mint laikusnak (kis utánaolvasás után) feltűnt rajta: matricája szerint Hiten (gondolom acél) merev váz, teleszkópok nélkül, és elől-hátul sima bowdenes cantilever fékkel. Kerestem egy hasonlót, ilyen az enyém is: [link]

Jó pár éve nem volt használva, most szeretném majd csatarendbe állítani. Pontosan mire alkalmas egy ilyen bicikli? Földutakon, kirándulásra (nem országút) lehet használni? Vagy ahhoz már első teleszkóp kellene? Esetleg a féket érdemes cserélni rajta v-fékre? Markolatot, ülést és külső gumikat úgyis cserélni fogom rajta, mert csere érettek már. Az átnézése megvolt, csapágyak, tengelyek, felnik, lánc már rendben van rajta, és a jelenlegi fék is működik rendesen.



2022. júl. 31. 17:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Sima földútra és aszfaltra szinte bármiyen bicikli megteszi. Teleszkópra csak keményebb terepen van szükség, de amelyik ér is valamit, az drágább mint egy egyszerű kerékpár egyben..

A Hi-ten acélváz a legnehezebb, ezzel számolj, ha esetleg néha cipelni szeretnéd. Canti-fékkel nekem nem volt dolgom, de szerintem ha jól működik, felesleges lecserélni az egész fékrendszert.

Ha az alapvető karbantartásokat elvégezteted a bringán, szerintem jó lesz az kirándulgatni.

2022. júl. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Alapvatően szinte minden MTB-ennyit nyujtott a 80-90es évek forduloján.

Full merev acél váz(cro-mo) és canti fék.


Ezzel és ésszel ma itthon bárhová ellehetmenni lesz amit nem fogsz élvezni de megoldható. Turázasra teljesen jó.

Ha fékek működnek akkor nem kell cserélni,bár valóban egy idő után igény lehet jobbakra.

A telo hát...egy egyszerűbb rugos darab sokkat dobhat rajta de némileg árnyalja a képet a pattogása. Drágább darabok már a bringa árát is verhetik.

2022. aug. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!