Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A régi országútikon gyárilag...

A régi országútikon gyárilag (pl. Puch Mistral) menetes agy van? És a racsnit le lehet szedni sima menetes racsnileszedővel?

Figyelt kérdés

2014. nov. 23. 13:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen, legtöbbjüknél menetes agy van, így egy menetes racsnileszedő és egy láncos leszedő szerszám segítségével le tudod szedni a racsnit az agyról. Viszont ha 20-30 éve rajta van az a sor az agyon, akkor számolj vele, hogy egy délutános munka lesz, sok-sok káromkodással. :)
2014. nov. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A menetes racsni leszedéséhez nem kell láncos kulcs. Az a kazettáshoz kell egy kazettaleszedővel. A meneteshez elég egy ilyen: [link]
2014. nov. 23. 16:00
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha olyan Shimano szabványú sokbordás, akkor jó a sima leszedő, de lehet, hogy kétkörmös, vagy ki tudja, milyen szabvány... Én nem tudom fejből mi a veterán biciklik gyári felszerelése (az újakat sem), egy képről többet tudok megállapítani.


Ha be tudod fogni satuba a leszedőt és az egész kereket tekered, 2-3 perc az egész, akárhogy meg van szorulva.

2014. nov. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Tudom már csináltam satuval. Igazából a kérdést azért tettem fel, mert én a meneteset és a kazettásat bírom leszedni, a régi ruszki versenykerékpárokon meg gyárilag nem menetes van és ezért kérdeztem, hogy a vele hasonló korú Bianchi-kon, KTM-eken, stb-n milyen van.
2014. nov. 23. 21:49
 5/14 anonim ***** válasza:
Menetes, de abból is többféle van, azért írtam, hogy shimano szabvány meg kétkörmös, ezek a leggyakoribbak.
2014. nov. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Oké kösz.
2014. nov. 24. 06:55
 7/14 anonim ***** válasza:
Azért ez nem olyan biztos, puch mistral-t gyártottak a 80-as években is, akkor pedig már igencsak kazettás aggyal (igaz, uniglide-ossal, ami elég nagy szívás).
2014. nov. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Wadmalac ***** válasza:

Tényleg nem mindegy, melyik, mert volt Mistral a nyolcvanas években Huret, Campagnolo Super Record és Shimano 600 szettel is.

Ekkoriban még mind menetes racsnival futott, csak mindegyiknek más a leszedője.

2014. nov. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem kimondottan Mistral-ra gondolok, hanem a többi hasonlóra is pl. KTM Strada, Koga, Herciules stb.

Egyébként a 600-as, 105 Golden Arrov érdekelne legfőképp.

600-asból ez a régebbi félére ( talán frikciós?) gondolok : [link]

2014. nov. 24. 17:38
 10/14 A kérdező kommentje:
Ilyen leszedővel ( [link] ), akkor le sem lehet szedni? Mert akkor az szar ügy.
2014. nov. 24. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!