Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Presta szelepet ti hogyan...

Presta szelepet ti hogyan pumpáljátok, hogy ne legyen baja?

Figyelt kérdés

Nekem már sikerült egyet tönkretennem.

Röviden az a lényeg, hogy mikor nyomom rá a pumpa fejét akkor egyszerűen benyomódik az egész és nem kattan rá a pumpa. Ez ellen mit lehet tenni? Vagy csak egyszerűen nyomjam neki a keréknek? Csavart nem tudok tenni rá, mert nincs rajta menet. Maximum 3 bar mehet bele. A külső mérete 29x2,6.



2022. aug. 1. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:

" Mivel a szeleptűje elég vékony, ezért néha előfordul, hogy ha jól rányomja az ember a pumpa fejet, akkor a menetes szeleptű feje el tud hajolni. Visszahajlításkor néha letörik, és akkor nem lehet biztonságosan lezárni. Ez akkor különösen szívás, ha nem cserélhető szeleptűset vettél. A márkásabb, drágább Presta szelepek éppen ezért mind cserélhető tűsek. További gond lehet, hogy ha nincs rögzítve a szelep a kontranyájával egy 8 mm-es felni furatban, akkor zöröghet benne. Mivel a szeleptűben - az autó szeleppel ellentétben - nincs rugó, ezért a szeleptűt egy kis felső kontraanya stabilizálja, amit pumpálás előtt mindíg ki kell tekerni, majd pumpálás után betekerni. Ez lehet némi idő veszteség, plusz figyelni is kell rá. Néhány extrémebb defektgátlót nehezebb beletölteni, mert vékonyabb benne a furat, sőt vannak olyan Presta szelepek is, melyekből nem lehet kitekerni a szeleptűt, így defektgátlót sem egyszerű bele tölteni. És ha sérül a szeleptű akkor is kukázni kell ezeket a belsőket. "


( [link] )

2022. aug. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezzel tisztában vagyok.

A szeleptű az gondolom a valve core. Nekem az nem cserélhető, belsővel eggyüt kell cserélnem. Én a szelep tövét nem tudom hozzá csavarozni a kerékhez és mikor a pumpát nyomom rá akkor az egész nyomódik be.

2022. aug. 1. 18:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Sorry.:(

Az enyémen van egy anyacsavar, csak nekem előtte nem ilyen szeleptípusaim voltak, nem figyeltem, hogy azt le kell tekerni, így sikerült is pár sec alatt eldurrantani a levegőt a gumiból.:)

2022. aug. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%

Milyen pumpád van? Alkalmas egyáltalán ilyen szelep pumpálására?

Az én pumpámnak okos feje van, jó a motorszelephez és a presta szelephez is egyaránt.

A szeleptű anyáját kitekerem, megynomom egy picit, hogy szusszanjon egyet, hogy biztosan nincs-e leragadva, ráteszem a pumpa fejét, de nem nyomom rá mint a motorszelepnél, csak annyira teszem rá, hogy amikor a rögzítő kart átfordítom, akkor rajta maradjon a fej. Szerintem te ezt rontod el és rányomod mint az állat, emiatt görbül el a tű és nyomódik be a felnibe a szelep. Csak finoman mintha lovat b..l! Nem a fejjel kell benyomni a tűt, hanem a pumpából érkező sűrített levegő amikor már nagyobb nyomású mint a tömlőben lévő, akkor nyitja a szelepet és megindul az áramlás.

2022. aug. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Cube acid pumpa. Schrader és presta szelepekhez jó. Ez ilyen mini pumpa, útra hordom magammal.

Konkrétan ez: [link]


De már tudom, hogy miért görbült el. Legalábbis szerintem azzal tettem tönkre, hogy elengedtem a pumpát és lógótt kicsit.

Otthonra pedig JoeBlow Sport III Floor Pumpám van.

2022. aug. 2. 22:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Soha nem láttam menet nélküli prestás belsőt. Miféle hulladék ez? Szerintem rakj bele két Continental belsőt!
2022. aug. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!