Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miket érdemes biciklizéshez...

Miket érdemes biciklizéshez beszerezni, hogyan érdemes beletanulni biciklizésbe komolyabban?

Figyelt kérdés

Leginkább hobbi szinten biciklizem régóta, de szeretném minél komolyabban venni, csak nem akarok hirtelen sokat/feleslegesen költeni. Évek alatt ezt azt beszereztem, amire nagyobb szükségemet láttam.

Már közel 10 éves országúti biciklim utóbbi 2 évben újítgattam, egyelőre jól működik, de a bicikli szerelésbe/karbantartásba is szeretnék beletanulni (ehhez tudtok javasolni oldalakat/videókat?).

Leginkább laza, itthoni ruházatot használok még, de abból is szeretnék effektívebbet, jelenlegi cél, hogy ne égessen a nap, egy hosszú újjú felsőt vennék, talán nadrágot is ami jó, nem tudom mire érdemes figyelni, mik a fontosabbak. Jelenleg csak meleg aláöltözőm van, azt télre muszáj volt szerezni. Még most bicikli kesztyűt veszek (abból is téli van csak).

Bicikli tartozékok közül vannak jó lámpáim, sárvédőt szereztem a városi közlekedés miatt, még egy gumi cserélő garnitúrám van, ha kéne, azt talán meg tudom oldani. Még ilyen biciklis computereken gondolkoztam, valami alapabb jól jöhet, mert egyelőre csak a telefonomon van sportos app, de azt táskámban szoktam tárolni, és jól jönne menet közben is néha a visszacsatolás. Esetleg valami egyéb tartozék ami jól jön biciklizéshez?

Tudom, hogy nem lehet elégszer hangsúlyozni a bukósisakot, sajnos még nincs, de városban mindig nagyon óvatos vagyok, és városon kívül is mindig figyelek, veszélyesebb útszakaszokon nem igazán szoktam menni, de már tervben van a vásárlása, nem tudom itt is mit érdemes figyelembe venni, milyet érdemes.

Legonkább Decathloban vásároltam eddig, ott szoktam cuccok után nézelődni.

Sajnos nincs nagyon kerékpáros ismerősöm, így főleg netről próbálok tájékozódni, de ha tudtok valami hasznos oldalt, szívesen veszek minden tanácsot. Hosszú távra tervezek a biciklizéssel, de egyelőre viszonylag ritkán tudok eljárni, azért ami fontos meg tartósabb szeretném minél előbb beszerezni, de nem akarok rögtön százezreket beleölni, csak fokozatosan, nem tudom mik kellenek legyenek a prioritások, de ami megéri abból már most jó lenne minőségit vásárolni.

Illetve kicsit off topic, de nyár közepén szeretnék egy nagyobb (több mint tíz órás) túrát megejteni, természetesen a határaimat ismerve, picit visszafogottabban, esetleg ha ahhoz van javaslatotok, köszönök minden segítséget.



#kerékpározás #triatlon #országúti kerékpár #kerékpár kiegészítők #kerékpáros öltözet
máj. 22. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Sisak.


Az kevés, hogy te óvatos vagy, el is üthetnek, az is épp elég baj, de ha az út mellé csapódva még a járdaszegélyt, vagy az út melletti gazba odadobott betont is lefejeled, az külön baj.


Szép fehéret lehet kapni a lidliben, kb. 15 euro (6000 Ft) áron, és a németek tesztelték, majdnem annyit tud, mint a 8-10x annyiba kerülő sisakok, és még bőven az ajánlott kategóriában van. Színből a fehéret javaslom, mert kevesebb fényben is jobban látszik, és napos időben sem melegszik úgy át.


Kerékpárszerelő állvány.


Megint csak lidl, most 10 ezer alatt láttam a héten. Csomó melót könnyebb rajta elvégezni.


Szerszámok, folyadékok, zsírok.


Kell egy lánctisztító készlet, ehhez spray, mert szárazon nem fog működni, emellett egy jó láncolaj (teflonos), és egy kis zsír. Csavarhúzók, imbuszkulcsok, és így tovább, de döntöd el, hogy meddig akarsz elmenni a szétszedésben. A monoblokk kiszedéséhez, vagy a kerékcsapágy szétszedéséhez-összerakásához pl. nem kell felszerelkezned, azt évente egyszer elviszed a szervízbe. (Ha a gumi is a "talán meg tudnám csinálni kategória", akkor meg főleg ne te vesződj vele!)


Kerékpárcomputer.


Szerintem a telefon kiváltja, pont a Decathlonbann lehet kapni jó tartót TRIBAN néven (vagy máshol ugyanazt töredék áron). Erre keress rá, aztán döntsd el, hol veszed meg! Aztán a telóra vegyél egy szilikon tokot, mert ezzel úgy meg tudod szorítani, hogy megroppantod a készüléket. Esés után is rajta marad, áll, mint katiban a gyerek.


Egyéb tartozék.


Igény és felhasználás szerint: kitámasztó és csomagtartó. Ha városban és bevásárolni is használod, akkor ez alap, hasonlóképp, ha nagyobb túrára mész, akkor is jól használható egy jó nagy kerékpáros táskával. Meg esetleg beszerezhetsz egy kisebb táskát is, ha nem akarod a dupla négyszögletes táskát feltenni, de pár dolgot magaddal vinnél. A tízórás túrádhoz mindenképp kelleni fog.

máj. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Technikai öltözetet mindenképp érdemes venni. Nyáron a hosszú ujjúban meg fogsz sülni, inkább kéne magad magas faktorszámú naptejjel. Illetve ha már tervezel hosszabb utat, betétes nacit is vegyél, és az ujjatlan kesztyű is jól jön nagyobb távokon, lehetőleg gélbetétest nézz ezekből. Érdemes venni bringás mezt is, tényleg komfortos tekerni benne.

Nekem két méretben is van nyeregtáskám (csomagtartó nincs), egy pici amiben elférnek a defektjavításhoz szükséges cuccok, pár müzliszelet. És egy 8 literes amibe már váltó ruha és több kaja is fér, ez leginkább az őszi/tavaszi időszakban hasznos. Illetve övtáskát szoktam hordani hogy kéznél legyen ami kell, zsepi, telefon, nedves kéztörlő, ilyenek.

Computerem nincs, viszont vettem egy telefontartót, tök egyszerű, tépőzáras, ha navigálni kell, arra jó. És van egy Garmin sportórám, na az nagyon hasznos. Azzal mérem az utakat, tudom utána elemezni az adatokat, de navigálni is lehet vele, meg telefon és bankkártya nélkül fizetni.

És a sisakot ne tologasd, szerintem az legyen az első :) Nem érdemes gagyit venni, mert ha nehéz/kényelmetlen, akkor végül nem fogod hordania. Meg hát mégiscsak az életedet bízod rá... Arra figyelj a választásnál hogy jól szellőzzön. Nekem mindig Abus sisakjaim voltak, jó szívvel ajánlom, de biztos nagyon sok jó van még.

máj. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 MGéza ***** válasza:
76%

Sisakot, de minél előbb és ez nem vicc! Ha túrázgatsz akkor idegen terepre is tévedsz egyben, ott meg bármilyen óvatos vagy jöhet a meglepetés. Én anélkül már lehet hogy egy-két műtéten túl írnám ezt a kommentet, már ha még írhatnám. Igazán tényleg, a legolcsóbb dekás is in mold technikával készül már, annyit pont véd, hogy megússz egy komolyabb sérülést, de Lidl Crivit sisak is pont jó hobbi célra, sőt, tesztek szerint az élmezőnybe tartozik védelem szempontjából. Azt az 5-10 ezer forintot nehogy már sajnáld rá meg nem feszülj rá hogy esetleg azért nem veszed fel, mert hogy nézek ki benne? Gondolj bele inkább, hogy akkor milyen csúnyán fogsz kinézni ha rosszkor nem lesz rajtad?

Második: Szemüveg. Ez is igen fontos ha túrázol, meleg lesz, erdő-mező víz, jobb megelőzni, hogy egy rovar pont a te szemed vegye célba és elvakítson, kavicsokról nem is beszélve, autók simán felverhetik rád, de a sima sűrű porfelhő is ugyanilyen kellemetlen. Lehetőleg cserélhető lencsés, például a Rockbros-t ajánlom, kínai de elég jó, 5 lencsével, fejpánttal. Ez is alig van 10k forintos kiegészítő.

Egyéb hasznos: Kerékpáros készlet, gumileszedő, tartalék belső, patronos pumpa.

Legegyszerűbb megoldás valami defekttűrő külső, mondjuk Continental Ride tour, Schwalbe Marathon, de mondjuk a felütéses defektektől a legjobb defektgátló technológia sem véd.

Technikai aláöltözet: Van aki igényli, van aki nem. Ha csak úgy tekersz, olyan 18-22km/ó átlagig nem kell túlgondolni, szellőzzön a cucc amit viselsz, ennyi. Persze, nem árt legalább pólóból normális sport, mez felsőt beszerezni, nem fogsz beleizzadni mint a ló, ha nagy lesz a meleg.

máj. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

2-es vagyok megint. Tényleg, a szemüveg, az fontos, még jó hogy másnak eszébe jutott. :) nekem az a sima kis sárga Decathlonos van 2000-ért, tökéletesen teszi a dolgát az is.

Kimaradt még a fentiek közül a megfelelő cipő! Merev talpú, jól szellőző legyen.

Illetve kicsire összehajtható szél/esőkabát.


Egy kisebb vagyon lesz ezt mind összevásárolni, de ha tényleg komolyabban akarod venni, akkor érdemes. Persze ezek nélkül is lehet, de aki rendszeresen sokat megy, annak biztosan megéri jó cuccokba befektetni. :)

máj. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

Ha komolyabban akarod csinálni, előbb-utóbb kelleni fog egy computer. A telefon csak addig jó, amíg rövid túrákra mész. 5-6 óra alatt lemerül és a folyamatos napsütésben túlmelegszik. Ha meg nem megy folyamatosan a kijelző, akkor nem ér semmit.

Felöltözni teljesen jó a Decathlon, nekem is onnan van szinte minden, csak pár színesebb mezt vettem máshol. A sisak olyan, mint az autóban a biztonsági öv, szóval azzal kezdd.

máj. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

#5!


Miért kellene folyamatosan mennie a kijelzőnek?

Ha telefonozol, akkor valszeg nincs pulzusmérőd, tehát nincs az az adat, amit tényleg nézni kellene folyamatosan.

máj. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi sok segítséget, jegyzetelek! :D

Gondolkodom még hogy egy olcsóbb okosórát beszereznék-e. Nem kell nagyon okos, másra nagyon nem használnám, csak sportra, ahhoz meg hasznos lenne.

máj. 22. 19:57
 8/9 anonim ***** válasza:
61%
Egy belépő szintű Garmint azért vegyél, ha jót szeretnél. Használtan is érdemes. Mondjuk egy Forerunner 245 használtan tökéletes első ó/sportórának. :) Olyan 40-50 körül most lehet találni.
máj. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%
5, én évi 10e-t tekerek le computer nélkül. :) kifejezetten nem szeretem, mert akkor azt figyelem a szép környezet helyett. Ott az óra, az mindent mér, szükség esetén (navi) egy tokban felpattintom a telót a kormányra.
máj. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!