Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyi idő alatt tudok fogyni...

Mennyi idő alatt tudok fogyni az alábbiakkal?

Figyelt kérdés

Most kezdek visszaszokni a sportra és napi 90 percet tekerek. Egyszerre érzem azt, hogy tele vagyok energiával és azt, hogy hulla vagyok. Emellett persze farkaséhes is leszek utána. Nem akarok mindent összevissza enni, mert diétázom, mivel az utóbbi időben felszedtem pár kg-t. Pont annyit, hogy ne érezzem jól magam a bőrömben. Nem mérem magam, mert nem akarok egyből sokkot kapni... majd ha látom a változást, akkor felállok a mérlegre is. 175cm, 38-as , illetve m-es a méretem. Napi max 1200 a kaloriabevitellel és napi 90 perc biciklizéssel mennyi idő alatt tudok ledobni kb 1 méretet? Igazából nem híztam annyit, csak érzem a ruháimon, hogy kicsit szűkebbek. A plusz kilókat 7 hónap alatt szedtem fel, tehát viszonylag gyorsan összejött. Ugyanennyi idő alatt fog lemenni is?

Az edzés idejét vagy a nehézséget emeljem inkább, hogy több kalóriát égessek?


2022. aug. 2. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

heti 0,5-1kg ami egészséges.


napi 1200 kalória pedig nagyon kevés...

2022. aug. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Több kalória égetés nem egyenlő a zsírégetéssel...
2022. aug. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A napi 1200 igazából csak az eredeti terv volt. Azóta növeltem annyival, amennyit lemozgok. Ígyis megmarad a diéta üteme? Vagy lassulni fog?
2022. aug. 3. 10:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Az exfeleségemnek voltak 36/38-as ruhái, pedig 10 centivel alacsonyabb volt nálad. Biztosan fogynod kell?


Nyugodtan áll fel most a mérlegre! Mindig jó szembenézni a valósággal. Ha nem teszed meg, akkor hónapokig csak hitegetni fogod magad.

De az első hónapban nem számíts mérhető eredményre!

Ha nem mozogtál korábban, akkor az első hetekben fokozatosan emeld az edzésidőt. Nem kell azonnal széthajtanod magad. Viszont "zsírégető" pulzuson garantált, hogy semmit nem fogsz fogyni.

Én inkább heti 4-5 napot edzenék (így is teszek, ha megoldható) és inkább kicsivel hosszabb körökre megyek. Hétvégén pedig 4-8 órákat tekerek.

4 óra alatt már 2000 kcal-t biztosan elégetsz és ezt nehéz is visszaenni.

Ha minden nap mész és legalább 1000-1300 egy edzés, akkor ez is túl van már azon, amit vissza lehet zabálni. (Persze ez csak saját tapasztalat, aki fél disznót reggelizik, arra ez nem érvényes.)

2022. aug. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm a jó tanácsokat! Egyelőre szoktatom magam a gondolathoz, hogy mérlegre álljak, de 1 hét múlva tuti meg fog történni. Addig is emelem az edzésidőt. :)
2022. aug. 4. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!