Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Biciklizéssel mekkora mértékbe...

Biciklizéssel mekkora mértékben lehet fogyni? Mennyire fárasztó? Mennyit kell tekerni és milyen gyorsan, ha 400 kcal deficitet akarok?

Figyelt kérdés
Nyilván mert fogyni szeretnék és ez nem olyan borzasztó unalmas mint a futás.
2022. jún. 24. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Legalabb másfel órát tekerj 20 kmh átlaggal..
2022. jún. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok... most megneztem a stravan, tegnap 28 km-t mentem, 120 m szintkülönbseg felfelé, 2 óra, 308 kcal.

Nyilván ez kalkulalt érték, de iranyadónak reális.

2022. jún. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én csak munkahelyre mentem jöttem 2x 15km és az volt összesen 900 kcal elvileg. (garmin óra mérte. Nem tudom milyen adatokból dolgozik ehhez, de testsúly, táv, sebesség, pulzus, szint emelkedés stb minden rendelkezésre állt így elvileg pontos kéne legyen)
2022. jún. 25. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a 400 kcal viszonylag hamar megvan biciklivel is, futva is egy könnyű edzéssel.


De fogyás szempontból az édes kevés.

2022. jún. 25. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

Magában a bringázás nem fogyaszt, ha mellette nem figyelsz a táplálkozásra. Hogy mennyire fárasztó, az attól függ, hogy hol és mekkora erőbedobással tekersz. El lehet fáradni 10 és 100 km alatt is, csak más a terep vagy a tempó.

Az elégetett kalória szintén sok dologtól függ. Alapvetően pl. a súlyodtól. Vannak appok, amik ezt megbecsülik.

2022. jún. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A bringázásban az jó, hogy egy fél napot tudsz új mozogni, hogy észre sem veszed az idő múlását.

Ne csak a kalóriákat számold, mert az megtévesztő lesz.

400 kcal-t pillanatok alatt vissza tudsz enni. Ha 1000 kcal felett fogyasztasz egy bringázás alatt, akkor azt már nehéz visszaenni egy nap alatt.


Ha síkon 20 km/h-val cammogsz 1-1.5 órát, attól ne várj sokat!

Persze valahol el kell kezdeni, de 2 hét után inkább tekerj 2 órákat.

Én legutóbb 36 perc alatt fogyasztottam 450 kcal-t, de ez városban 25 km/h-s átlag mellett jött össze, tehát kb. 30 km/h-val haladtam, amikor lehetett.


Hol laksz?

2022. jún. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!