Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » "Kicsit" durva, nem? : Tömeges...

Nemo kapitány (V.A.) kérdése:

"Kicsit" durva, nem? : Tömegesen bírságolták a bringásokat a Critical Masson. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

[link]


Több olyan eset is volt, hogy egy elől-hátul kivilágított kerékpárost azért bírságoltak meg 15 ezer forintra, mert nem volt küllőprizmája" - mondta Kürti Gábor, az egyik főszervező.


2010. szept. 23. 10:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Jogosan büntettek a rendőrök ezt a cikkben a Kürti is elismerte.
2010. szept. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, évek óta tudjuk, hogy van ez a szabály, 2 vagy 3 éve elő is hozták, hogy akkor most x hónap türelmi idő, onnantól büntetnek.

Egy bicikli szabályos fölszerelése 1-2 ezer ftból megoldható. Aki ennyire nem volt képes, az magára vessen.


Nekem is van biciklim, mégis képes voltam elmenni és megvenni azt a pár prizmát, ami került vagy 150 ftba. Sőt vettem az egész családnak.

Azt lehetne tenni, hogy talán próbáljuk meg betartani a szabályokat.

Elnézést a kirohanásomért, de nagyon haragszom az ilyen emberekre, akik nem tartják be a szabályt, aztán még nekik áll följebb. Engem is leminősít ez, amikor biciklire ülök, pedig semmi közöm hozzájuk.

2010. szept. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Én csak azt sajnálom,hogy a járdán bringázókat ritkán büntetik.

99%uk nem is tudja,hogy ez simán szabálysértés.

2010. szept. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szemetek voltak a rendőrök az az izgazság, mint mindig. Hiszen volt akit láthatósági mellény hiánya miatt is büntettek, ami csak városon kívül kell.
2010. szept. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Igen? Ez új nekem. Én úgy tudtam, hogy szürkületkor kell felvenni, tök mindegy, hol vagy... városban, azon kívül. Autó autó, út út.
2010. szept. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
És újra én... sosem támadtam a bicikliseket, de amit tegnap láttam, komolyan felfordult a gyomrom. Igazából a kétkerekesek 90%-ánál láttam azt, hogy nemhogy mellény és prizma nélkül, de LÁMPA nélkül TÖMEGESEN mentek át a piroson. És amikor a szabályosan közlekedőt csajszi utánuk szól, hogy azért ennyire nem kéne, akkor a srác úgy, hogy a fél város is tisztán hallja üvölti, hogy KÖZÖD?! Villamos sínen 10-15-en lámpa nélkül... komolyan, ez mi?!
2010. szept. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%
Nekem az a meglátásom ezzel kapcsolatban, hogy a kerékpár szaküzleteteket is kötelezni kéne, hogy ne adhassanak el bicajt kötelező felszereltség nélkül. Hiszen akkor elvileg a boltból sem tekerhet ki a vevő!
2010. szept. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%

tegnap 10:55:

Én rengeteg járdán bringázót látok, egy ideig nem is értettem miért, ha egyszer ott az úttest, de éppen ma csúcsforgalomban megpróbáltam közlekedni, persze szabályosan, és rájöttem hogy nem nagyon lehet. Pl. mikor sávot kell váltani balra besoroláshoz, akkor szinte lehetetlen, mert a kiinduló sávban lévő autóknak elsőbbséget kell adni, átjutni viszont csak akkor tudok, ha valaki beenged. Viszont kerékpárost senki nem enged be, így jó sok idő eltelt, mire át tudtam sorolni. Aztán van egy kereszteződés, ami után ha egyenesen megyek, balról rájön az út mellé a kerékpárút, ahhoz viszont hogy ráhajtsak, balra kell besorolnom, majd jobbra ráhajtani a kerékpárútra, ez sem egyszerű.


Viszont nem is a mostani élményem az ami megértette velem miért mennek a járdán a bicajosok, hanem tavaly Nyíregyházán mikor megpróbáltam kerékpárral közlekedni, teljesen szabályosan közlekedtem és mikor harmadszor ütöttek el majdnem az amúgy szabálytalan autósok, akkor döntöttem úgy, hogy az életem fontosabb mint a szabályok. Szóval pont az kerékpározik a járdán, aki félti az életét. Akkor ezt büntessük? Nem kellene inkább rendbe tenni előbb a közlekedést?

2010. szept. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

ma 00:36:

Alapvetően igazad van, de azért megjegyzem városon belül nappal nem kötelező a fényvisszaverő mellény.


Lámpákhoz meg megint amit mondtam, először a szaküzleteket kéne kötelezni, hogy lámpa nélkül ne adhassanak el bicajt. Ez lenne a normális, más közlekedési eszköznél(autó, motor) ez természetes.

2010. szept. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%

10.55 vok

Ahol lakom nincs forgalom,tehát simán lehetne használni az úttestet,de a bmx-es gyökerek,akkor is a járdán mennek,és csodálkozik,ha hátba rúgom,mert nekimegy a kutyámnak.Múltkor egy ilyen majdnem elszakította a zsinóros pórázom.Engem ez az egy zavar,uh ha kutyázom egyszerűen elállom az útját,amíg a kutyáim utolérnek.

2010. szept. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!