Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Átlagosan mennyit tekernek...

Átlagosan mennyit tekernek azok a kerékpárosok egy hónapban akiknek tipikus biciklis girnyó testalkatuk van? (A girnyót nem pejoratív értelemben használom, hanem egyszerűsített leírásaként a tipikus kerékpáros testalkatnak)

Figyelt kérdés
2022. aug. 17. 20:28
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Közel 1000km-t, de hát attól függ
2022. aug. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha megoldhatöm, akkor havi 1000 km körül megyek.
2022. aug. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ezres az reális.

Kb annyit.

2022. aug. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Én is tekerek 1000et havonta, de nincs girnyo testalkatom. A testalkat elsősorban genetika függvénye. Van, aki sport nélkül is girnyo és van, aki 2000 km tekeressel se lesz az.
2022. aug. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4 pláne, ha minden szélsőségeses tényező varázslatos módon együtt is áll …

A kérdésem szándékosan nem az, hogy én mennyit tekerjek.

2022. aug. 18. 11:23
 6/10 anonim ***** válasza:
5: ez azért attól is függ, hogy mi a háttered, milyen az állóképességed, és nem utolsósrban milyen a bicajod....
2022. aug. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.


A táv önmagában szinte semmit sem jelent. Ha minden nap letekersz 33 km-t, de lépésben, 2 óra alatt és közben sokat is eszel, akkor nem lesz változás.

Inkább azt mondom, hogy 1000 kcal felett legyen minden tekerésed és akkor nem tudsz annyit enni, hogy ne fogyjál. Hétvégén meg mehetnek a 2-3000 kcal-os tekerések.

2022. aug. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 MGéza ***** válasza:
37%

Hm, havi 1000km, ez vicc akart lenni? Csak mert annak tökéletes. Nekem heti 5 alkalom van minimum, 60km+ távok, nem hogy girnyó nem vagyok, de tisztességes úszógumim is van még, persze azon dolgozok, hogy ne legyen. Nyugodtan írd be a másfélszeresét, de inkább a dupláját és mellé étkezés, satöbbi...

Másik hogy nem mindegy, mennyi idő alatt tekered le a napi adagodat, túratempóban kevesebb kcal ég el akár kétszer akkora távon, mint jól meghajtva magad rövidebben.

2022. aug. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
24%
Az étkezés eszetekbe ne jusson testalkat található kapcsolatban....
2022. aug. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 MGéza ***** válasza:

#5: "Én mennyit tekerjek?"

A válasz egyszerű: Hajtsd meg magad, fáradj el ne hullára, de kellemesen és érezhetően. Kezdetben nekem 20km is bőven sok volt, most a 60 is lassan kevés úgy, hogy az átlagsebességem közben emelkedett.

Persze, beleszólnak az útviszonyok is, lapos alföldön kicsit több lesz az annyi, mint dimbes-dombos, esetleg hegyes vidéken, komoly emelkedőkön hajtva.

Aztán az sem mindegy hogy mennyiről indulsz, mit csinálsz mellé, mit eszel. Látványos eredményt lehet elérni aránylag rövid idő alatt ha kórosan el vagy hízva akár rövidebb távval is, sokkal kisebbet ha épp van rajtad pár kiló pluszban.

Tehát egy alap kérdést tisztázzunk: Hány centi magas vagy és mennyi a súlyod? Mennyit tekertél idáig, magyarán: Mennyire vagy készen hosszabb távokra?

Enélkül a kérdés sajna teljesen értelmetlen és megválaszolhatatlan. Ez egy nagyon összetett, sok ismeretlenes egyenlet.

2022. aug. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!