Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Fáj a fenekem a sok bicózástól...

Fáj a fenekem a sok bicózástól..tippek?

Figyelt kérdés

légyszi ne nevessetek ki..

hirtelen kedvet kaptam, és letekertem 20km-t, előtte kb 1-2 éve biztos nem bicikliztem.

mikor leszálltam, konkrétan alig bírtam járni,stb és mostmár ha ülök,akkoris nagyon fáj. Valami tippek? (nem,nem történt semmi más, tényleg a biciklitől fáj..)



2022. aug. 25. 00:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Kell egy jó, betétes nadrág. Kell legalább 500 km a lábadban 1-2 hónapon belül. Be kell állítani a bringát, a nyereg dőlését. Ha még ezek után is fáj és még 1000 km-t letekertél, akkor érdemes elgondolkozni egy nyereg cserén.
2022. aug. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Én 6-700 km-t tekerek egy hónapban, viszont télen 3 hónapra leteszem a kerékpárt.

Az első néhány tavaszi tekerésnél nekem is fáj kicsit a hátsóm. Szokni kell.

Nem biztos, hogy a (nagyon) puha nyereg jó, sokszor pont rosszabb (én pl. nem szeretem, és a széleset sem). Ki kell tapasztalni, hogy neked mi jó.

Sok bringaboltnak van "nyeregteszt" lehetősége: leteszel valamennyi kauciót, és több nyerget elvihetsz kipróbálni. Én így találtam meg a legjobb nyerget eddig, azóta is használom.

Illetve, mint fentebb írták, egy jó betétes gatya nagyon sokat segít.

2022. aug. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok

Azért kérdezem a márkát/típust,mert akkort tudnánk segítséget adni milyen nyereg kélne :)

2022. aug. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Biciklis nadrág. A dechatonban van minden féle, nekem is olyanom van, rengeteget segít! Nem olyan drága, és tényleg segít! (Legalábbis nekem)
2022. aug. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

#12: ezt mintha én írtam volna... :-)


Ugyanez az élmény, minden február-márciusban... Pedig ugyanazt a vékony nyerget használom, évek óta. De újra és újra hozzá kell szoknia az ülőgumóimnak... :)


Nekem nem jött be a betétes gatya (nő vagyok) - de lehet, hogy pont nem jókat próbáltam. A futónadrágok viszont teljesen OK.

2022. aug. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Hellmano ***** válasza:
68%
Én évek óta 3 napnál több időre nem raktam le a bicót, így nekem már semmi probléma soha. Még edzett segg is, ha kihagy több időt megérzi nemhogy, aki alig teker. Trükközgetni lehet ilyen-olyan ülésekkel vagy gatyákkal, de igazából csak az számít mennyire edzett a popi :D
2022. aug. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Bizony, ehhez edződni kell. Ha alapból jó a nyereg, akkor néhány tekerés után már nem fog fájni. Ha a nyereg nem megfelelő, akkor igen.:(

Érdekesség, hogy pl. a nagy, széles, zselés városi nyergek rövid úton nagyon kényelmesek, hosszabb túrán viszont már egyáltalán nem, mert egyszerűen nem arra valók.

2022. aug. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Cserélj ülést, és kicsit emelkedj ki a nyeregből amikor olyan helyen gurulsz ami hepe hupás, vagy kavicsos. Az üti szét a hátsódat, ezért fáj, nem szabad olyankor teljesen beleülni a nyeregbe! Annak idején én is megjártam, mert nem könnyítettem ki hanem beleültem és széjjel rázott sok helyen, a lábaidnak sem jó szerintem.
2022. aug. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!