Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A biciklizés befolyásolja az...

A biciklizés befolyásolja az emésztést?

Figyelt kérdés

Ha reggelizek otthon és egyből biciklire pattanok az lassíthatja az emésztést?

A városban mindenhova biciklivel járok. Van, hogy ebéd után megyek elintézni valamit stb.


Ilyenkor érdemes várni? (Normál tempóban megyek, 18-20 km/h)



2022. szept. 1. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Dehogy lassítja! Inkább gyorsítja - mint minden más mozgás.


Persze nem úgy, hogy tekersz pár métert, és már rohanni is kell a wc-re... :))))

2022. szept. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2022. szept. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Életemben egyszer fordult csak elő, hogy a bicajról gyorsban lepattanva a wc-re kellett átpattannom, de ezt nem a biciklizés okozta, hanem a mekis hamburger.:)
2022. szept. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez egyéntől függ. Van, aki rosszul lesz, ha evés után rögtön sportol, van akinek meg semmi baja, sőt, úgy esik jól neki. Én fél órát várni szoktam kaja után.
2022. szept. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 MGéza ***** válasza:

Nekem gyorsult. Olyan értelemben, hogy aránylag hosszú, 60-70km távok naprendre, napi edzésbe vétele után már nem napi 1, hanem legalább 2 alkalommal végzek nagy dolgot.

Ha a vizelés gyorsul, akkor az viszont baj, főleg ha nyomó, feszítő érzéssel párosul.

2022. szept. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elvonja a vért az emésztő szervrendszertől, így lassabb a felszívódás. Egy laza boltba, postára stb. tekerésnél ez nem jelentős, sőt, egészséges, mert mérsékli a vércukorszint emelkedését.
2022. szept. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!