Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szükség van valami extra...

Szükség van valami extra karbantartásra, bármire a biciklinek őszi időjárásra?

Figyelt kérdés

Régi, tavasszal felújítást Monti, igazi őskövület. Bírja a strapát. A szokásos ellenőrzéseken: lánc, fékek kell valami extra?

Nyáron hetente tisztítom, olajoztam a láncokat, most majd gyakrabban.

A szervizben elvileg azt mondták, hogy 4 évszakos a külső gumik, de én hobbibringás vagyok, nem értek hozzá.

A fékeket, váltókat majd ellenőriztetem, de nem tudok nagy kiadásokba bocsátkozni, félek esetleg valamire rábeszélnének, mégha nem is égető dolog.

Szeretnék őszinte segítséget, nekem mindennapi eszköz, hobbi és munkaeszköz, ezzel járok dolgozni.


Ha szabad, akkor még egy kérdés, nem akarok kiírni még egy kérdést ugyanebben a témában: létezik-e Budapesten használt kerékpáros ruházati bolt, vagy bármi, mert egy-egy komolyabb őszi-téli biciklisnadrág és felső horror árban van.


Hálás lennék, ha kapok szakszerű válaszokat a kérdés első szakaszára.

Köszi előre is nektek.

(Nő vagyok)



#kerékpár #bicikli #kerékpár karbantartás #Őszi biciklis javítások #Őszi, téli biciklizés #Kerékpárosruházat
2022. szept. 20. 08:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Érdemes elvinni egy átnézésre,váltókat beállíttatni.Én most fogom a héten az MTB-m.
2022. szept. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Ilyen nagygenerál nem kell most ugye? Az elég tavasszal? Akkor volt nekem. Jól megkéri az árát a szervíz...csak ez akadályoz. Nyilván az lenne a legjobb, ha évszakonként full mindent átnézne.
2022. szept. 20. 09:13
 3/12 MGéza ***** válasza:

Használt kerékpáros ruhát áruló boltot nehéz találni, facebook marketplace, esetleg piaci árusok. De létezhet használt sportruházatot áruló üzlet is, egyéb kérdéseknél tedd fel szerintem, ki honnan szerzi be. Én már szereztem be minőségi, több tízezres mezeket bálás ruha árustól is.


Ebay, egyéb külföldi nem ajánlott, könnyen belefuthatsz mérethibába, ha felpróbálni nem is tudod, legalább mérd magadhoz, derékbőség stimmeljen, különben rossz helyen lesz a betét. Lábszárhossz elasztikus cuccnál annyira nem mérvadó, legfeljebb kicsit gyűrődik boka tájékon. Én belföldön, Decathlonban jártam úgy átmeneti szél és esőálló sárga kabáttal hogy elvileg M méretem van, de az XL majdnem kicsi volt rám. És nem, nem azért mert dagadt vagyok, egyszerűen hosszban alig ér le derékig a 167 centim ellenére. :)

2022. szept. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az ötletet, megnézem hagyományos használtruhaüzletben is, próbálkoztam már, de jobbára a sportruházatnál szabadidőruhák, melegítő voltak, lehet rosszkor mentem. 1-2 pólót, kimondottan kerékpárost találtam már, nyáron hol egyiket, hol másikat vettem fel. Köszönöm szépen a válaszod!
2022. szept. 20. 13:27
 5/12 anonim ***** válasza:

Mennyit (km) mentél a nagygenerál óta?


Van Bp-en kifejezetten bringás ruházati bolt, de éppen összetörte magát a bolt tulaja. De még nem jártam nála, nem tudom, mennyire jók az árai. De sok helyen ki lehet fogni akciós cuccokat.

2022. szept. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát, napi közlekedési eszközöm, de gyakorlatilag mindenhová bicóval járok. A napi 15-20 km biztos, ehhez nem számoltam a kirándulásokat. Ez április óta kb minden nap. Láncot amennyire tudom, karbantartom. A nagygenerál alkalmával külső belső csere is volt.


Ó, de sajnálom azbüzlettulajt, remélem mielőbb gyógyul.

Néztem a neten, meg sportboltokban, szóval hanyattesős árak vannak azért én nem bánom, ha használt is, veterán nézegettem még, de így lutri lenne rendelni próba nélkül. Az említett bringás ruházati bolt hol vám?

Köszönöm szépen a válaszod!

2022. szept. 20. 21:08
 7/12 A kérdező kommentje:

Elírás:

*Az említett bringás ruházati bolt hol van?

Köszönöm szépen!

2022. szept. 20. 21:11
 8/12 anonim ***** válasza:

Tehát eltelt 5 hónap. Azaz 20x5x4x5 = 2.000 km + plusz a kirándulások. Legyen 3.000 km.

Ha nem cserélgeted a láncot, de tisztítod, kened, akkor a csere határán van. Én ilyenkor inkább elhasználom a láncot és a sort télen. Majd tavasszal veszek újat.


A bolt a Bocskai út 21-nél van. Régen, nagyon sokáig egy akvarisztikai bolt volt ott.

2022. szept. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

Láncnyúlást kellene mérni, hogy cserés-e! Amúgy menjél vele nyugodtan, nem lesz baja télen!

Ne nagygenerált kérj, mert az horror áron van és sokszor lópikulát se csinálnak! Mindig csak azt kérd, ami kell éppen!

Tavasszal egy agy, kormánycsapágy és középrész tisztítás/zsírzás. A hajtást te takarítod, gondolom le is mosod a bicót, így más nagyon nem igényli.

2-3 évente egy bowden csere kell azért, de az sem feltétlenül!

Ha nem vált jól, akkor nyút a bowden, a váltókarnál a bowdenen lévő kis tekerőn tekerj kb. 1 mm-t a bringa felé!

A fogaskerekeken látod, ha kopottak. Fűrészfogasodni kezdenek el vagy ha fekete festésű, az jól lekopik. Fékbetétet 3 perc cserélni, magadnak is menne! :) Youtube a barátod!

Teleszkóp szervizre nem buzdítalak, de a többi pikk-pakk megvan ám! Az agyhoz, középrészhez, racsnihoz kellenek speciális szerszámok és sokszor igen nagy erő, azt csak azért viszem én is be!

Egy másik nő.. :)

2022. szept. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9!


Ha befelé tekered azt az anyát, akkor éppen rövidebb lesz a bowdenház, tehát relatíve még hosszabb a bowden.

2022. szept. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!