Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a baj a bringámmal?

Mi a baj a bringámmal?

Figyelt kérdés

Mi lehet a probléma biciklimmel? Mikor tekerek az első fogaskeréknél ugrik a lánc. Arra gondoltam hogy elkapott az eső Fogaskerék. Mennyi ideig lehet használni egy első fogaskereket? Években vagy használati órákban kell számolni években vagy használati órákban kell számolni? Létezik hogy elöregszik? A fékkel is vannak már bajok. Ha behúzom, úgy marad, beakadva. Annál hol keressem a hibát?

Hol van olyan bicikli szervíz pesten, ahol elvállalják a 20 éves egyszerű bringám javítását, alkatrész cseréjét? Szeretem,nekem kényelmes, nem akarok másikat venni. Nem találok szerelőt, senki sem akarja vállalni. Nem az ára lenne a gond, pedig fogalmam sincs menyibe kerülne, de nekem megérné. Nem akarok egy kényelmetlen újjal kínlódni.



2022. okt. 8. 15:09
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Fotó?
2022. okt. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Az a baj a hipermarket essel, hogy ócska gagyi alkatrészekből áll, sok esetben ótvar gagyi még a váz anyaga is és belerohad a monoblokk meg a kormánycsapágy és cserélni se lehet mert roncsolás nélkül ki se tudod szedni.

Gagyi váltót, hajtásrendszert, fékeket pedig nem lehet koppra beállítani, ha olyan ügyes vagy mint én és mégis betudod, akkor pedig nem marad úgy valami sokáig 1-2hét és újra pontattlan, aztán mennek a netes értékelések, hogy ide meg oda ne vidd a bringád, mert még egy kereket se tudnak kicentrírozni, vagy egy egyszerű v-féket se tudnak beállítani…

Néhány ilyen lyukrafutás után minden szerelő megtanulja, hogy sajnos legyen akármilyen jófej az ügyfél, szeresse akármennyire a bringáját, még akkor is ha látszik rajta, hogy nem kamuzik és komolyan gondolja… akkor is, sajnos NEM SZABAD ELVÁLLALNI!!!

2022. okt. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Van aki pedig erősködik, hogy neki nem számít a pénz, de csináljam meg, még a legolcsóbb belépő kategóriás alkatrészekkel szerelve is egy teljes hajtásrendszer, fék-, váltórendszer csere, és akkor mék kerekekről nem beszéltünk, lazán karcolja a százezret+ munkadíj, és ha ő NAGYON szereti azt a biciklit, de 20999ft ért vette 2008ban a székesfehérvári koronadiszkontban, akkor pedig már megy is az értékelésem netre, hogy micsoda egy kókler vagyok, ki akarom őt fosztani és egy egyszerű szervizelésért el akarom kérni a bringája 5-6x-os árát…
2022. okt. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Na akkor hipermarket tanfolyam.

Műanyag fékkar.

Pozionálatlan váltó pl.:fis-falcon index sistem. Shimano turney.

Vagy valami ilyesmi. A váltókar egy kis kar ami mozgatható előre-hátra. Általaban 2jelölés van rajta:H-L. Esetleg 1-6.

A nyereg nem állitható előre-hátra,csak magasság és dőlésszög.

A hátsó fagaskeréksor fekete nem a kosztól.

A hajtókar műanyag burkolatu.

Acél váz. Jellemzően hi-ten. bár ez most lényegtelen.

Egyenes kormány az is acél. Minden no name.

Műanyag agyak😳😱☠️.

Ha emléxel: műanyag taposó paledáll. (Bár az elég hamar megadja magát néha.)

Lötyőgő kitámasztókar. Nyilván acél.

Canti fékek! Azok acél vagy műanyag természetesen név nélkül.


Nagyvonalakban ennyiből áll a hipiler választék. De mondjuk 26 év alatt sokminden megváltozik.

2022. okt. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

14-es jól leírta.

Nekem van egy hasonló jellemzőkkel bíró kerékpárom, (bár nem hipermarketes és kb. 10 éves). De 18 kg, Hi-ten acél..:( Megbántam, hogy megvettem..

A 40 éves retro bicajomat jobban szeretem, sőt, a korábbit is majdnem 30 évig használtam szinte hiba nélkül, pedig egyik sem (volt) drága bicikli, de azért nem is tescos kategória.

2022. okt. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy 15èvesen kapott delta màrkajelzésű 26" mtb-m amit intersparban vettek nekem 21 évvel ezelőtt, kőkemèny 11000ft ért, az már akkoriban sem volt egy nagy összeg, kb brutál szar az első pillanattól kezdve, viszont gumicserén kívül soha semmit nem kapott tőlem szerelő létemre, csörög zörög de tökéletes boltbajárós, igaz váltójához már legalabb 15éve nem nyúltam, de nyugodt lélekkel hagyom ott minden egyes nap boltok előtt, állomásokban a nyitott számtáras lakattal, szinte várom, hogy egyszer ellopják... egy tolvajkergetős videóban konkrétan szerepel is a bringám ahogy az enyém lezárattlanul áll nem messze a tolvajkergetők csalibringájától, amit el is loptak :D az enyém meg nem kell a kutyának se :D igazaból tökéletes Bp- boltbajárós 2-3km sugarú körben nem kell jobb :D
2022. okt. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

:) :)

Én a régi retrot szántam boltba járósnak, gondolván, azt úgysem lopják el, ha meg mégis, nem roppanok bele. Inkább ezt vigyék el, mint a trekkinget.

Hát, most már a retrot jobban féltem.. Azt hiszem, megcserélem a lakatokat.:)

2022. okt. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Mint írtam, nem tudom, hogy hiperes-e vagy sem. De...

Műanyag fékkar.

- Biztosan kicseréltetném, mert már lötyög, elkopott az is.

Pozionálatlan váltó pl.:fis-falcon index sistem. Shimano turney.

- Csere lenne az biztos, mert elkopott.

A nyereg nem állitható előre-hátra,csak magasság és dőlésszög.

- új az egész ülés.

A hátsó fagaskeréksor fekete nem a kosztól.

- cseréltetni szeretném, mert már az is régi. Lövésem sincs milyen színe volt eredetileg.

Acél váz. Jellemzően hi-ten. bár ez most lényegtelen.

- biztosan az, 11 kg a bringa, de nekem pont jó.

Egyenes kormány az is acél. Minden no name.

- a kormány tényleg egyenes, de 3 éve cseréltem ki én magam, mert ezzel kényelmes nekem. Mivel nem értek hozzá,matekoltam rendesen, mire sikerült xd

Műanyag agyak😳😱☠️.


Ha emléxel: műanyag taposó paledáll. (Bár az elég hamar megadja magát néha.)

- lehet hogy azok, nem értek hozzá. De az biztos, hogy csere lenne, mert elkopott.

Lötyőgő kitámasztókar. Nyilván acél.


Canti fékek! Azok acél vagy műanyag természetesen név nélkül.

-A kitámasztót én vettem rá a piacon kb 5 éve, nem is volt rajta. A fék pedig úgy ahogy van csere lenne, karral, pofával...stb mindennel együtt.


Szóval, elhiszem, hogy nem a kedvenc darabja lenne a szerelőnek,de ha úgyis kicseréli a fél bringát, akkor miért számít hogy honnan van? Hogy hiperes-e vagy se?

Mint írtam, tényleg hü lye vagyok hozzá és nem értem, hogy ha kicserélne rajta egy csomó mindent és én kifizetem, akkor miért számít, hogy melyik boltba lett anno megvéve?

2022. okt. 28. 10:17
 19/23 anonim ***** válasza:
Semmi értelme ezen ennyi mindent cseréltetni (még ha megcsinálná is egy szerelő), mert többe kerülne, mintha vennél egy másik bringát. És még alkatrész-kompatibilitási problémák is felmerülhetnek. Szerintem engedd el ezt a dolgot.
2022. okt. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Mint már leírtam… csere közben bármi történik a vázaddal, akár csak elnyalódik a fék rögzítőcsavarjának menete, ne adj isten a monoblokk menete és kész, elcsesztem, én vagyok a béna szerelő… valószínűleg senki nem fogja elvállalni.

Ha neked mindenáron ez a bringa kell újáépítve, azt magadnak kell megoldanod…

Amúgy azt nem hiszem el, hogy ez olyan jajj de nagyon kényelmes neked, sokkal valószínűbbnek tartom, hogy még nem ülték minőségen, ezért azt hiszed ez a jó.

2022. okt. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!