Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a baj a bringámmal?

Mi a baj a bringámmal?

Figyelt kérdés

Mi lehet a probléma biciklimmel? Mikor tekerek az első fogaskeréknél ugrik a lánc. Arra gondoltam hogy elkapott az eső Fogaskerék. Mennyi ideig lehet használni egy első fogaskereket? Években vagy használati órákban kell számolni években vagy használati órákban kell számolni? Létezik hogy elöregszik? A fékkel is vannak már bajok. Ha behúzom, úgy marad, beakadva. Annál hol keressem a hibát?

Hol van olyan bicikli szervíz pesten, ahol elvállalják a 20 éves egyszerű bringám javítását, alkatrész cseréjét? Szeretem,nekem kényelmes, nem akarok másikat venni. Nem találok szerelőt, senki sem akarja vállalni. Nem az ára lenne a gond, pedig fogalmam sincs menyibe kerülne, de nekem megérné. Nem akarok egy kényelmetlen újjal kínlódni.



2022. okt. 8. 15:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
54%

Rajbike.hu


Kerdezd meg Gábort, elvallalja-e...

2022. okt. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Egy lánckerék általában 3 láncot szolgál ki. A láncot pedig láncnyúlásmérővel mérjük és 0,75-ös nyúlásnál cseréljük. Hogy ez hány km, az a tekerési szokásoktól függ. Ha sokat mész hegyekben, akkor egy átlagos, de márkás lánc (pl. Shimano HG600) 2-3000 km-t bír. Ha főleg síkon használod, akkor elmegy 7-8000 km-t is. Persze ennek feltétele, hogy 100-200 km-enként alaposan le legyen tisztítva és újraolajozva.
2022. okt. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Az én 30 éves bicajomat is elvállalták anno, fékbowdeneket cseréltek és beállították a váltót, mert nekem is kezdett leugrálni a lánc.

Ne kérdezd mennyibe került, mert kb. 2 évvel ezelőtt volt, de nem volt nagy összeg.

Semmi baj egy 20 éves bringával, próbálkozni kell több szervízben. Volt ahol engem szinte kiröhögtek egy 40 éves bringával, máshol meg szó nélkül elvállalták (volna, de addigra megoldottam magam).

2022. okt. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

A lánckerèk lassan kopik. Inkább a lánc nyúlt egy kicsit. De sajnos az egész bandát cserélni kell,nem elég csak 1valamit. Azaz első lánc kerekek, hátso lánc sor és amaga a lánc.


A fék ha úgy marad akkor a bovden,bovdenház cserés. Itt nem érdemes tisztitással bohockodni,amugy is van más is ami miatt csak az újbovden nem lenne hosszan jól műkődő.

2022. okt. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

20 éves bringát mindenhol vállalnak, mindent lehet kapni hozzá. (Ha eltekintünk attól, hogy a Covid óta semmit nem lehet kapni.)

Nekem is vannak 20+ éves bringáim és nem gond szerviz.

2022. okt. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Hipermarketes bringákat nem szokták elvállalni, nem vélettlenűl.
2022. okt. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet első! Megkeresem :)

Idő közben kiderült, 26 éves a bringa, csak nálam van 20 éve, akkor kaptam. Nem járok vele hegyekbe és túrázni, csak a barátomhoz járok át vele, mert így nem vagyok buszhoz kötve és maradhatok tovább is. Ez heti 3-5 napon 17 km oda-vissza.

Eddig 4 helyen voltam, ahol nemet mondtak :(

Nem adom fel, mert szeretem a kis közép korú járgányom :)

2022. okt. 11. 19:11
 8/23 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy hiper marketes akkor bukta.

Mi a neve?

2022. okt. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
És mit mondtak, miért nem??
2022. okt. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy mi a neve. Az évek alatt többször le lett festve és az eredeti festés régen le lett maratva. Annyit tudok róla, hogy valami ifjúsági méret. (Nem vagyok nagy darab) Szóval már nem gyerek, de még nem felnőtt. Nekem nagyon kényelmes, ezért szeretném megcsináltatni. Nem találtam olyat kb 2 hónapos keresgélés után, ami hasonlóan kényelmes lenne nekem.

Az a baj, hogy nem mondták meg, hogy pontosan miért. Ha tudnám, nem itt kérdezném. Csak a fejét rázta és közölte, hogy nem. 6 hely közül egy sem tudott értelmes választ adni. Az egyik mondta, hogy drága lenne. Kérdeztem, mennyire? Nekem biztosan megérné úgy is, mert szeretem. Erre már nem válaszolt és azt mondta, nem vállalja :(


Egyébként a hiper marketes bringával mi a baj? Lehet, hogy onnan van, nem tudom.

2022. okt. 21. 03:34
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!