Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Megfelelőek ezek az alkatrésze...

Megfelelőek ezek az alkatrészek a bringáimhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, nálam tapasztaltabbaktól! Nem vagyok profi bringás.Van egy trekking és egy oúti bringám, mindkettőre komolyabban kell költenem. Azt szeretném megtudni, hogy jók, megfelelőek-e hozzájuk az alábbi alkatrészek. Mindkettőnél hátsó fogaskoszorú csere lesz +lánc, sőt a trekkingen gumiköpenyt is muszáj lesz, mert repedezett. Próbáltuk, hogy scak láncot cserélünk, de muszáj csoportkereket is, a kopottabb kerekeken fut, szalaszt az új lánc, ami próbára lett feltéve.

1. Caprine Tour Cross trekking kerékpár (7 sebességes):

Fogaskoszorú:

[link]

(Shimano MF-TZ21-es van rajta gyárilag, de ez már nem kapható)

Lánc:

[link]

Gumi:

[link]

Ezt néztem ki, jókat olvastam róla több helyen, de bevallom, egy kicsit húzós az ára nekem. Ha esetleg valaki tud kicsivel olcsóbbat (szintén defektvédelemmel), azt megköszönöm! Amúgy aszfalton használom többnyire a trekkinget.

2. Genesis Corsa országúti kerékpár (8 sebességes, Shimano Tiagra, elöl Sora. ):

Már nem mai gyerek, a hátsó csoportkerék 12-25T fogkiosztású.

Fogaskoszorú:

[link]

Ehhez a lánc már adott, korábban vettem tartaléknak egy SRAM PC-870-eset.

[link]

(Én még jóval olcsóbban vettem 2 éve).

Bízom benne, hogy a kiválasztott alkatrészek kompatibilisek egymással, ha valakinek van más ötlete (főleg gumit illetően), azt szívesen elfogadom.

Nagyon köszönöm előre is a segítségetek!



2022. okt. 29. 09:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha láncot meg fogaskoszorút cserélsz, akkor lánctányért is cserélni kell, hiszen az is kopik és a régi lánchoz áll be.

A gumi jó amúgy.

A többiről nem tudok véleményt mondani, én általában Sunrace márkájú cuccot veszek, mert olcsó és ahhoz képest nem olyan gagyi.

2022. okt. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Alex Fly ***** válasza:

@1: nem feltétlenül. Ha időben cseréli a kopóalkatrészeket, akkor egy tányér túlél 2-3 sort ill. láncot is.


A sor tulajdonképpen tök mindegy, a lényeg hogy a fokozatok száma és a felfogatás megegyezzen -adott esetben a használatnak megfelelően megválasztott fogszámokkal testreszabhatod az áttételezést.

A külső esetében az adott típussal nincs konkrét tapasztalatom, de a Contival nem igazán lehet mellélőni. Ha olcsóbb alternatívát keresel; én a reflexcsíkos TourRide-ot használom.

2022. okt. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszotokat!


Tányért nem kell cserélnem megnézte a szerelő. Gumi végül conti lett, csak egy másik típus és külföldről.

2022. okt. 30. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!