Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új számítógépet szeretnék...

Új számítógépet szeretnék összerakni, szerintetek megfelelőek lesznek az általam összeválogatott alkatrészek?

Figyelt kérdés

Alaplap:ASUS AM4 ROG STRIX B450-F GAMING

[link]

Proceszor:AMD Ryzen 5 2600, 3.9GHz

[link]

Videókártya:MSI Radeon RX 570 ARMOUR 4G

[link]

SSD: Samsung 860 EVO, 250GB

[link]

RAM:RAM DIMM Corsair Vengeance LPX 16GB

[link]

Táp:SilentiumPC Supremo FM2 650W 80 PLUS Gold

[link]


Próbáltam 200.000 környékén maradni.


2020. márc. 1. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
A tárhely szűkös lehet, ha nem csak egy oprendszert és pár játékot akarsz rá tenni. Ha egyebet is tárolnál rajta, vegyél az SSD mellé egy hagyományos winchestert.
2020. márc. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2020. márc. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A 650 W-os táp jelentősen túl van méretezve.

Ha abból indulunk ki, hogy egy 8 tűs PCIE tápcsatlakozó van a kártyán:

[link]

akkor a maximum tápfelvétel nem lehet több, mint 75 (PCIe aljzat) + 150 (8 tűs PCIe tápdugó) = 225 W ( [link] )


Ehhez jön még a 65 W TDP-jű proci:

[link]

ez így együtt 290 W.


Mindennel együtt nem fog többet felvenni 350-400 W-nál.

Egy 450-500 W-os táp már elegendő neki.


Ha maradunk a moduláris kialakításnál, a 80+ Gold hatásfok-besorolásnál, akkor a kiválasztott táp áránál olcsóbban kaphatsz:

* [link]

* [link]

magasabb kategóriájú:

* [link]

tápokat

2020. márc. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyon túltolod a tápegységet és az alaplapot, ilyen semekkora fogyasztású gépbe nem kell 50 ezreket elkölteni. Főleg úgy, hogy a b450-F gaming hirhedten gyenge vrmmel rendelkezik, sok 20 ezres lap lenyomja, a tápegység se a legjobb minőségű.

Ezen kívül m.2 PCIe SSD-t javaslok, nem satásat.

2020. márc. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az edigi válaszokat.


A tárhely bővités tervben van egy 2 terás HDD-re,csak egy kicsit később.

A tápban bizonytalan voltam és reméltem hogy valaki pontosaban megtudja mondani hogy mekorára lesz szükségem.Ezt külön köszönöm,lecserélem egy kisebre.

Az alaplapot jónak gondoltam,de ha esetleg lenne valakinek jobb javaslata szivesen utánanéznék annak is.

2020. márc. 1. 16:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Itt találod a tápegységek listáját, minőség szerint csoportosítva, neked egy Tier B vagy jobb tápegység kell:

[link]


Itt találod az alaplapok listáját, a szabályzóáramkör teljesítménye szerint, neked egy Tier E vagy jobb alaplap kell:

[link]


A tápegységed és az alaplapod is pont ebben a kategóriában van, tehát ezzel nincs semmi baj, csak az a problémám, hogy 20 ezres alaplapokkal és tápegységekkel versenyeznek. Azaz kidobsz egy csomó pénzt az ablakon, feleslegesen.


Például egy BeQuiet! Pure Power 11 400W darabot 20 ezer forint alatt megkapsz.

[link]

Gigabyte B450M DS3H 25 ezer forint alatt megvan.

[link]

Tessék, máris spóroltam neked 45 ezer forintot, amit elkölthetsz másra, például egy kétszer erősebb videokártyára.

[link]

2020. márc. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!