Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Aki nem ért a váltókhoz,annak...

Aki nem ért a váltókhoz,annak az egyszerű magyarázat az,hogy az a jobb váltó,ami fém alkatrészekből áll,az a rosszabb,ami több műanyagból?

Figyelt kérdés
2022. nov. 6. 20:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Spiáter. Ez is fém, mégis sz.t sem ér.
2022. nov. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A fenti felsorolásból a karikázás nem oké.


Mivel sokaknak elegendően jó pl. az Alivio is.


És míg első váltóból (országútinál) elegendő volt számomra egy gagyibb is, úgy fékből ultegrám van, ami jobb, mint az akkori Dura Ace, mert abból nem spórolták ki az anyagot súlycsökkentés okán.


A Sora is jó annak, aki így-úgy használja, de anno én olyasmi kalibert anno hamar széthajtottam, akárhány ezer km alatt első évben már középrész, fogaskeréksor, lánc csere...


stb... meg kinek mire, milyen igényekre és hogy használná és hogy áll a pénztárcája, meg mi mivel kompatibilis és stb

2022. nov. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Azt én is tudom hogy a kétmilliós jobb,mint a kétszáz ezres.
2022. nov. 8. 20:17
 14/16 anonim ***** válasza:

De a kétszázezressel is lehet élvezetes túrákat nyomni.

Meg élvezetesen bringázni.


Az is igaz,hogy igazán önfeledt,élvezetes bringázásra nem alkalmas de rengeteg bringás nem is tudna úgy bringázni,hogy kiaknázzon egy xtr,dura ace vagy saint szetet.

2022. nov. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Alex Fly ***** válasza:

@13: még ez sem feltétlenül igaz. na jó, ma a 200k-s keró tényleg elég alapnak számít, de egy 300-350ezer forintos bringánál az emberek jelentős része számára egyáltalán nem biztos, hogy jobb egy többmilliós gép -az olcsóbb is tudja mindazt, amire szükségük van és a jóval drágábbak előnyeit nem fogja kihasználni -sokan észre sem veszik, hogy pár grammal könnyebb a gép vagy 1-2 másodpercet nyerhetnek 100 km-en...

Bringás fórumokon is észrevehető, hogy csak úgy röpködnek a Dura-Ace szettek, hogy az mennyire kell -holott itt Magyarországon nagy nevű, profi csapatok versenyzői esetében is szerencsés, aki egy Ultegrával szerelt gépet kap.

2023. jún. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Igazából még profi szinten is van olyan (mezőny versenyző) akinél nem számit 1-2 másod perc. Mindegy hogy 33. vagy 52.
2023. jún. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!