Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi lehet a probléma okozója,...

Mi lehet a probléma okozója, ha a hajtásnál kicsit "ropog" (pedálozáskor érzem), váltásnál meg hátul lejjebb dobálja a láncot a bicaj?

Figyelt kérdés

1x6-os (lánc)váltó van rajta, a 3-ast szereti, azzal nincs gond, de ha feljebb kapcsolok, akkor kicsit kerreg és visszadobja a láncot (spontán vált és nem terhelésnél, hanem amikor épp úgy gondolja).

Fogaskeréksort megtisztítottam (nem látok rajta kopást), a láncot megolajoztam. Ennél többet sajnos nem értek hozzá. Egyébként öreg bicikli.



2022. nov. 14. 19:28
1 2
 11/14 hypno ***** válasza:

#10


A láncvonal a középrésznél állítható. Feltéve, hogy nem hagyományos kónuszos, hanem monoblokk.


Ha felburult a bringa és a hiba jelentkezése időben köthető hozzá, akkor az is lehet, hogy deformálódott a váltó. Pl. elgörbült a váltókanál, vagy a tartófül. Nem annyira hogy teljesen működésképtelen legyen, de ahhoz eléggé, hogy olyasmit produkáljon mint a problémád.

2022. nov. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Lehetséges, hogy ez történt, mert amikor észleltem, hogy le van esve a lánc, fejreállítottam, hogy könnyebben vissza tudjam tenni, és utána még a kormány is el volt kicsit ferdülve.:( Hogy a borulástól (amit nem láttam, csak kikövetkeztettem, nem volt nehéz..), vagy a fejreállítástól, az rejtély.

Nem tudom, monoblokkos-e, ez egy legalább 30 éves bicaj (fillérekért vettem, de azóta megszerettem:)).

Elviszem majd a szerelőhöz, csak per pill nincs rá keret, de van egy trekking biciklim is, addig majd azt használom.

Köszönöm!

2022. nov. 17. 17:42
 13/14 A kérdező kommentje:

Útba ejtettem ma a szerelőt, mert meggondolatlanul kockáztatva felváltottam 6-ba egy kis emelkedőn. Félútnál le is esett a lánc.:(

Megmérték, meg van nyúlva, de ez sajnos azt jelenti, hogy a lánccal együtt a fogassort is cserélni kell majd.:(

Köszönöm a válaszokat!

2022. nov. 18. 12:28
 14/14 A kérdező kommentje:
Kiderült, hogy a láncon volt egy szakadás, amit én nem vettem volna észre. Kicserélték (csak a láncot), egyelőre jól működik.
2023. jan. 4. 18:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!