Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Elektromos kerékpárban vagy...

Elektromos kerékpárban vagy rollerben mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Napi 54 km-t kellene megtennem vele. Ebben van 2 km ami emelkedős.
2022. dec. 2. 16:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Nevezzetek puhánynak de erre én vennék egy kocsit.

Szeretek tekerni de napi ~4óra esetleg hóesésben vagy csak sima esőben télen....

2022. dec. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

8. vagyok, én is kocsit, vagy robogót vennék inkább ekkora távra már - de nem mertem mondani :D Ahogy írtam 1 milla környéki technikát kellene venni, annál olcsóbbal csak a kínlódás van.

Sokszor megyek télen, most is a kerekezésből jövök és vigyorgok is, mert tök jó tekerni. De van egy határ amit már nem vállalnék be. Sötétben, hidegben, fagyban, hóban, jégen 54 km úgy, hogy időre kell menni reggel... Kell benne hagyni puffert, hogy egy defekt megszerelésére legyen idő.

Heti közel 300 km az azért már kéri a karbantartást is! Gyakorlatilag minden szombat délelőtt elmegy a bicó takarítására, kenésére. Évi 4-5 lánc is kelleni fog. Lánckerekek sem baj ha vannak a fiókban tartalékban.

2022. dec. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 MGéza ***** válasza:

Hát igen, ha van jogsi akkor észszerűbb egy kis teljesítményű autó. Elektromosról beszélünk, azt se feledjük hogy aksik élettartama is véges és akkor arról a lánckeréken túl még nem is beszéltünk hogy ide bizony tárcsafék kell, ott szintén kopik a betét, kopik a pofa, azt sem lehet megúszni 10k alatt. Gumik a legjobbak bírnak 15-20e kilométert, de azok drágák is.

Mopedautó, moped lehet köztes megoldás. Ilyen távra leginkább az előzőt venném, ha amúgy nem kell semmi másra: Elfér a csomag, nem ázol bőrig ha rossz az idő.

2022. dec. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én a konkrét típusokhoz nem értek, de ekkora távra rollert ne... Télen meg fogsz fagyni rajta, mert nem mozogsz, ellenben kapod a menetszelet. A bicót legalább hajtod te is, s így kimelegszel és még sportértéke is van. 😊 Sima bringáva egy irány kb 1,5 óra, lenne, elektromossal meg lesz gondolom 1 körül.
2022. dec. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Tegnap Bécsben elkaptak valakit, aki 85 kmh-val száguldozott e-rollerrel... :)


[link]

2022. dec. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Azért nem az a jellemző.

A többség 20-30km/h körül szaggat.


De valóban csak állni és kapni a szelet nem a legvidámabb elfoglaltság.

2022. dec. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#11!


4 óra? 2x27 km-re?

Ez összesen 2 óra.

Akkor lesz belőle 4 óra, ha autóval mész Budapesten.


Síkos úton a bringa (motor, roller) nem életbiztosítás, de valamikor egész télen lehet bringázni.

Ha város is van az útvonalban és csúcsidőben kell menni, akkor biztosan nem az autót választanám.

Mindenképpen az e-bike-ra szavaznék, mert azzal legalább mozog valamennyit.


Ha az emelkedő nem egy Kiscelli utca (20%-os tábla van kint!), akkor az útminőséghez választanák egy normál bringát.

2022. dec. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Kerekpar, de jo sokat kell kolteni
2022. dec. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!