Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpáros szabályok?

Kerékpáros szabályok?

Figyelt kérdés

Főleg kerékpárutakon és járdákon közlekedek.az ottani közlekeésre milyen szabályok érvényesek?

Pl:

Lehet fülhallgatóval zenéthallgatni?

Kell bukósisak?

Első és hátsólámpa helyett jó a macskaszem ?


2010. okt. 2. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Járdán ne biciklizz,ha elmúltál 12 éves!Szabálysértés és ha a rendőr nem büntet meg,akkor egy hozzám hasonló kutyasétáltató esetleg gerincen rúghat,ha neki mész a kutyának vagy elszakítod a szalagos pórázt:).
2010. okt. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

KRESZ! olvass utána.


[link]

2010. okt. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat ! (az első kommenetzőnek:vagy a járdán biciklizek vagy a főúton.és ez egy kissebb város és nem pest/de köszi a válaszodat )
2010. okt. 3. 11:14
 4/7 anonim ***** válasza:
én pl.Jártam úgy hogy mentem kb.25 kmh-val a járdán,(Ahol voltak házak is)és valaki rámnyitotta a kaput(Kifelenyíló kaput)és jó nagyot zuhantam.De aki kinyitotta annak nem lett semmmi baja,De nakam se csak beleestem az árokba,és nagyon fájt.De én azóta nem szoktam járdán kerékpározni.
2010. okt. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bringázás közben zenét hallgatni legális, de forgalomban nem célszerű (kivéve ha minimális a forgalom és nem is mész túl gyorsan). Sisak sosem kötelező, viszont lakott területen sisak nélkül max. 40 km/h-val haladhatsz (sisakkal meg max. 50 km/h-val). A lámpa meg mindig kötelező. Sötétben bringaúton is kapcsold fel, mert különben a szembejövők meg fognak átkozni.
2010. okt. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszodat!!! Az az igazság,hogy eredetileg van rajta elöl fehér,hátul piros de csak macskaszem és nem lámpa.De ha nappal biciklezek akkor ezért nem tudnak megbüntetni ugye ?
2010. okt. 5. 17:27
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha akarnak, megbüntethetnek, mert a szabály szerint a lámpánk fel kell lennie szerelve. De fényes nappal lámpáért nem szoktak büntetni (de már hallottam többedkézből olyan történetet, hogy megbüntettek egy bringás futárt, mert nappal a lámpája a táskájában volt, hiába volt felszerelve a konzol a bringára).


Szóval a büntetés kockázata minimális. Mindemellett szerintem nem érdemes lámpa nélkül közlekedni, még akkor sem, ha _egészen biztosan_ csak nappal közlekedsz.

2010. okt. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!