Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyire nézik le azt, akinek...

Mennyire nézik le azt, akinek Triban kerékpárja van? Országúti.

Figyelt kérdés
2023. jan. 21. 21:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem nézem le azt akinek ilyen bringája van. A vérprofi bringások nem tartják nagyra, olcsó, nem tulhájpolt cucc
2023. jan. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

A Decathlon eleve azokat célozza meg, akik nem értenek a bringákhoz.

Ha megnézel egy bringát az oldalukon, akkor mit találsz először, amikor legörgetsz?

Termékelőnyök! Ami egy adag bullshit! Semmi érdemi információ nincs benne.

A technikai információ csak a harmadik, de ebben sincs vázgeometria.

De még ez a tech. info is tele van bullshittel: "Masszív és sokoldalú váz:", "Kis összenyomhatóságú JAGWIRE bowdenház: pontosabb és hatékonyabb fékezés"


A laikusnak úgy tűnik, hogy még itt is infót kap, de csak hülyítik az ilyen marketing dumákkal.

Így néz ki egy korrekt gyártónál, forgalmazónál egy bringa adatlapja:

[link]


Egy görgetés után azonnal látod áttekinthetően az adatokat, nincs mellette hülyítés. Alatta pedig max. egy kattintással megtalálod a geot.


1-2 éve már a Decathlonban is kaphatók normálisabb bringák, de többnyire az olcsó kategóriából adnak el bringákat. Tehát olyan gépeket, amelyekről a legtöb boltban lebeszélnek. És nem azért beszélnek le, mert többet akarnak keresni rajtad (ez az egy vásárláson), hanem azért, mert ők olyan vevőt szeretnének, aki annyira elégedett, hogy még 10-20 év múlva is visszajár hozzájuk.

2023. jan. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

" A Decathlon eleve azokat célozza meg, akik nem értenek a bringákhoz. "

Meg azt a többséget, akiknek nincs 1 millió 400 ezer forintjuk bingára..

2023. jan. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Vettem már decathlonbam vagy Hervisben (mindkettő 1 kutya) nagyon jó és márkás cuccokat is.

Kedvenc bringám is vmelyikből van. Könnyű, nekem tökéletes váz (Kilimanjaro) és érthetetlen módon egy top shimano váltóval(!?) felszerelt cucc. Imádom problémamentes, tehát nem nagyon érzem, hogy törődnöm kellene az egy - másfélmillás bringatulajok leminősitésével. Ha vmi kopik majd akkor csere top allkatrészre.

2023. jan. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

#4!


Pontosan neked van kitalálva a Hervis és a Deca.

Azt sem tudod, hogy hol vetted és top Shimano váltónak nevezel valamit, aminek a típusát sem tudod (mert különben leírtad volna).

De nincs ezzel semmi baj! De ha én el tudom mondani, hogy miért nem szabad megvenni a bringádat, akkor ne az legyen a válaszod, hogy nem érdekelnek az érveim, mert másfél millás bringám van. :)


A szakboltokban jellemzően magasabb színvonalú cuccokat kapni és általában sokkal nagyobb szaktudással rendelkeznek. Ezért járnak oda azok, akiknek egy hobbi fontos. De hangszert, akváriumot sem Tescoban vesz, akinek ez egy komoly hobbi vagy még annál is több.

Kivételek persze minden boltban akadnak.


Szerintem inkább komplexusosak az olcsó bringa tulajok. Sosem hallottam olyat versenyen -de máshol sem -, hogy bárkit leszóltak volna. Inkább tiszteli, ha a gépe képességein túl teljesít.

2023. jan. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 MGéza ***** válasza:
0%

Hm, én nem vagyok a milliós bringákkal tekerő valaki, de arra ügyelek, hogy a lehető legjobbat kapjam a pénzemért. Tehát inkább preferálok 500-800k magyar forintért egy pár éves(igen, jöhet az az mán' hű de elavúúúlt duma:D), akkori csúcs bringás gépet egy tribannal szemben, ha vásárolni akarok. Ráadásul nekem egy outinak legyen karaktere, egyénisége külsejét tekintve is, nem bírnám a tribanok matt fekete, sötétkék, egybe, mintázat nélküli küllemét. Inkább egy szépen festett olasz, vagy egy KTM Revelator, na nem májerkodásból, hanem hogy ne jöjjön velem szemben mint tucatcikk, ha bringások által sűrűbben látogatott helyen tekerek, nem csak úgy magamnak.

Én nem, nem aggódom magam halálra a garancia hiánya meg az öregedés miatt, mert rendszeresen viszem karbantartani, nem gyilkolom, vigyázok rá. Amúgy meg, az újon is öregszik a cucc, idővel arra sem lesz már gari és persze, hogy akkora kopik majd cserésre a kerékszet vagy a fogassor.

2023. jan. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 wisdomokos válasza:
100%
Nem dicsekvésből mondom, de nekem van egy Kellys-em egy Cube-om meg a Hervisből egy Kilimanjaro LTD XT amin a nevével ellentétben csak a hátsó váltó XT amúgy full Deore, az egyéb dolgok meg FSA-k. Tehát mondhatjuk, hogy nem alsó polcos cuccokkal van szerelve. A vázra 10 év gari van. Eddig egyik bringával sem merült fel probléma. Nekem nem volt kizáró ok, hogy ez Hervis saját márka. A Decathlonban is láttam már olyan cangát amit simán hazavittem volna, mert nagyon minőséginek tűnt. Persze nem a 100ezres kategória volt, ott nincsenek csodák. Szóval én sem nézek le senkit azért, hogy milyen a bringája. Ha problémás akkor úgyis lecseréli előbb-utóbb
2023. jan. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Országútisok között azért nem ritka a sznobizmus, de azoknál a Kellys vagy a Cube is ciki. Bianchi, Specialized, Trek, stb. Ezeket tekintik bringának.

Aki nem sznob, annak mindegy a bringád márkája, amíg szeretsz és tudsz vele menni.

Ár /érték arányban teljesen jók a dekás bringák, közép kategóriában én már simán vállalnám. Mondjuk egy RC500-at már meg mernék venni.

2023. jan. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem nézik le, csak amikor megveszi a Triban RC 500-at és egy 10 km-es kör után már posztolja is valamelyik bringás csoportba, hogy milyen szuper bringát vett, akkor kap pár őszinte választ.
2023. jan. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Bár én imádom a bringás szubkultúrát, de azt azért be kell látnom hogy nagy sznobok tudunk lenni. :D Szóval igen, le fognak nézni vele. De ez ne érdekeljen, amíg te jól érzed magad a bringán, addig minden oké. :)
2023. jan. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!