Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen gumit vegyek a kerèkpár...

Milyen gumit vegyek a kerèkpáromra?

Figyelt kérdés
Van egy Mountainbike-om hátul már nagyon kopott a gumi.Néztem rá gumikat de 26x2.20-as gumi van rajta amiket találtam ebben a méretben mind terep gumi.Amit találtam és nem cross az 26x2.10 az is jó lenne rá?A bringát többet használom aszfalton mint terepen.

2023. febr. 8. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

26x1,75 is jó rá.

de én nem vennék 1.9-nél kisebbet, szélesebb gumi jobb tapadás.

Én legutóbb ebike.hu-ról vettem

2023. febr. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Alex Fly ***** válasza:

Teljesen jó rá. A gyakorlatban k~t méret számít, ezek rá vannak írva a gumira: a felniátmérő és a szélesség. És nem az általad is említett collos méretet kell nézni; az teljességgel megbízhatatlan, hanem a milliméterben megadott ETRTO-méretet. Esetedben a 26"-os MTB méretről van szó, itt a felniátmérő 559mm -ha a gumi ilyen átmérőjű, akkor fel tudod szerelni. A szélesség esetében a felni szélessége határozza meg, hogy milyen széles külsőt érdemes használni, ehhez vannak táblázatok...

Esetedben a 2.10" és 2.20" teljes mértékben felcserélhető.

Ha részletesebben érdekel:

[link]

2023. febr. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Minél szélesebbet, annál jobban fog kinézni! Kiábrándító egy montit látni virsligumikkal... :(

Nekem 2.2-es slick van fent. Kényelmes, jól fut és ki is néz valahogy a bringa tőle.

2023. febr. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Univerzális gumit tudnék inkább ajánlani.


A Schwalbe Smart Sam Plusz az defektvédett, szúrásbiztos köpeny.

Azt a bele pumpált nyomással lehet átállítani aszfalton könnyen futóra, ha 3.5 bar-t fújsz bele.


Terepen, köveken akkor fog jól kapaszkodni, ha lejjebb engeded, 2 bar alá. Ezt akár út közben is megteheted, ahol letérsz az aszfaltról és olyan lesz mint ha gumit cserélnél.


Keményre fújva a szélső bütykök felemelkednek az aszfaltról és csaj a középső singo szélességű futófelület éri a talajt így kicsi a súrlódása.


Azsfalt előtt kissé benyomhatóra engeded és szétterülnek a szélein a gumi kockák és azok is kapaszkodnak a terep egyenlőtlenségeiben.


Létezk belőle különböző szélességű. A 2.25"széleset ajánlanám. Az már terepen is stabil. Létezik szélesebb, ami még inkább rá tud terülni a talaj egyenlőtlenségeire és elég lágyra engedve úgy megy át mindenen, mint ha döngölt sima földúton mennél.


Minél szélesebb, annál inkább átfedi az út egyenlőtlenségeit.

2023. febr. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!