Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Jól emlékszem, hogy létezik...

Jól emlékszem, hogy létezik olyan kerékpár gumi ami, ha kilyukadna valamilyen folyadék gátolja meg az eresztést?

Figyelt kérdés

Ma mentünk valahova a párommal és a kerekének a gumija egyszer csak sok levegőt hirtelen és gyorsan kiengedett útközben és mikor megálltunk elkezdett szivárogni a gumiből egy kis pontban egy bizonyos zöld folyadék a levegővel együtt.

(Aztán a cipőm talpával letöröltem és el is tűnt és nem is ereszt a kerék.)


Ha igaz amit gondolok, akkor mennyi ideig fogja így bírni?


2023. febr. 11. 01:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Ha zöld, akkor Slime volt. Vannak olyan belsők, amibe eleve töltenek. A tömítés tartani fog, de attól függően, hogy mennyit köhögött ki, a következőt nem biztos, hogy megoldja.

Minden bringás boltban lehet kapni. Biztosan tudnak rátölteni a belsőbe.

2023. febr. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Akkor jól értem, hogy most nem fog leereszteni egy darabig a kerék?

Egy kevés jött ki csak olyan teáskanálnyi.

Mondjuk úgy is tervezünk venni rá új gumit, mert eléggé el van már kopva.

2023. febr. 11. 01:35
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

A sealant folyadékokban kis gumidarabok vannak, ezek eltömik a lyukat és beragasztják a folyadékkal.


Én hosszú útra nem mennék azzal a belsővel. Ha tubeless, akkor rendben van, de a nagyobb lyukat azon is be szokták foltozni.

2023. febr. 11. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
Ja meg nyilván pumpáld vissza a szükséges nyomásra, mert biztosan vesztett valamennyi levegőt.
2023. febr. 11. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Tartalék belsőt mindig érdemes magatoknál tartani. Egyéb teendő nincs, amíg a gumi nem ereszt. A tömítő folyadék hatása tartós, nincs szükség lyukadás után foltozásra vagy cserére. A kopott külsőt persze érdemes cserélni.

Lehet venni gyárilag feltöltött belsőt, vagy ha kivehető szelepeset vesztek, ti is feltölthetitek ilyen folyadékkal. A zöld fajta slime, de létezik sok féle, pl. a decathlonnak is van már ilyen terméke. Én a Continental revo sealantet szeretem nagyon, ami alapvetően belső gumi nélküli használatra van fejlesztve, de nagyon jól működik belsőben.

2023. febr. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#4 valamilyen csoda folytán még mindíg kő kemény a gumi
2023. febr. 11. 08:34
 7/11 anonim ***** válasza:
Kisebb lyuknál alig veszít a nyomásából. Eddig egyszer volt olyan, hogy rá kellett pumpálnom lyukadás után. Legtöbbször észre sem veszem a defektet.
2023. febr. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én töltettem Slime-ot még tél elején mindkét bicajomba, 5-5 ezer ft-ért. Azóta az egyiken gyanús, hogy bekaphattam egy defektet, mert egy minimális zöld valamit láttam a gumin hazaérve. Ez kb. egy hónapja volt, azóta még levegőt sem kellett után fújni.
2023. febr. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja, azt mondta szerelő, hogyha észreveszem, hogy defektet kaptam (de nem eresztett le a kerék), akkor ne álljak meg, hanem tekerjek tovább pár km-t, hogy eloszlódjon egyenletesen a folyadék. Ezt ugyanígy a feltöltésnél is.
2023. febr. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha a tüske rögtön ki tud fordulni,akkor a Slime elég jól tömít, több defektből sem venni észre kb. semmit. Akkor van gáz, ha a tüske benne marad, akkor elvérzik a gumi.
2023. febr. 12. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!