Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Nehéz vagyok, 1,2 mázsás, de...

Kisdani19830112 kérdése:

Nehéz vagyok, 1,2 mázsás, de szeretem a gyors kerékpározást: Milyen versenykerékpárt vegyek?

Figyelt kérdés
Melyik versenybringa erős?

2023. febr. 15. 16:31
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Miért csinálnak szénszálas kerékpárt, gyönge az acél hoz képest?
2023. febr. 15. 16:32
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

120 kilosan ne versenybringazni akarj, mert alkalmatlan ra a testalkatod / sulyod. Vegyel valami strapabiro trekkinget vagy montit es adj le 20-25 kilot, majd aztan akarj suhanni.


Szenszalas kerekpart a 60-70 kilos versenyzoknek csinalnak mert az acelhoz kepest toredek sulyu es oket siman elbirja akar versenykorulmenyek kozott is.

2023. febr. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
[link] ez alu
2023. febr. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 MGéza ***** válasza:
100%

Gyenge a szénszálas??? Ember, pont az a lényege hogy könnyű de nagyon erős. Egy alapvető tévhit, hogy gyengébb, mert könnyebb. Az acél vagy az alu váz sokkal előbb fog deformálódni. Maga a kerékpár nem annyira sínylené meg a súlyodat, hanem a terhelést viselő egyéb elemek, az aránylag vékony futófelületű országúti abroncsok és gumik, hamar nyolcast tennél a kerekekbe, maga a kerékpár nem sérülne.

Esetleg 29-es monti kéne neked kezdetnek. Ha nagyon outi felé hajlanál, akkor esetleg valami átmenetet, mondjuk egy gravelt ajánlanék.

2023. febr. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A 120kg nem egy extrém nagy súly, bármilyen bringa elbírja. Max gyakrabban kell kopóalkatrészeket cserélni.

Én pl 195 magas vagyok, nem vagyok dagadt átlagos izmos enyhén fedett testalkatom van, máris 110kg vagyok…

És országúti bringám is van, amit használok is rendszeresen, köszöni szépen, jól van.

2023. febr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a versenykerékpár és a 120kg-os testsúly, nehezen társítható fogalmak.
2023. márc. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerencsére semmit nem számít a laikus hozzá nemértő véleményed.
2023. márc. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szívesen megnézek bármilyen fotót vagy eredménylistát 120 kilós kerékpárversenyzőkről.
2023. márc. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért csak kerékpár versenyzők hajthatnak verseny kerékpárt?
2023. márc. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Semmi sem tiltja, csak nem értem, az emberek miért akarnak többnek látszani a valóságnál?

Aki nem kerékpár versenyző, annak minek versenykerékpár?

A szomszéd is berakott egy Momo sportkormányt a 35éves(!) ladájába, de ettől nem vezet jobban, és autóversenyzővé sem vált. :D


Egyszerűbb lenne mindent a helyén kezelni.

2023. márc. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!