Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Lehet kapni valahol heggesztés...

Lehet kapni valahol heggesztés nélküli kerékpár belsőt? Már többször találkoztam olyannal, hogy a hegesztés mellett keletkezik egy kis lyuk. Amit hiába ragasztok be, mert végigviszi a levegőt a hegesztés. Hiába próbálom simává csiszolni.

Figyelt kérdés
2023. febr. 25. 08:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A lyuk inkább a csiszolástól keletkezik...
2023. febr. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szerintem mind így készül, de minőségben lehet eltérés.

Én Continental belsőt használok, nem szokott vele gond lenni. De van Decathlonos, trutyival töltött, az is hibátlan.

2023. febr. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

"A lyuk inkább a csiszolástól keletkezik..."

Miért csiszolnám ha nem lyukas?

"Szerintem mind így készül, de minőségben lehet eltérés."

Nem mind van egy nekem az nem ilyen. Mű disznóbélhez tudnám hasonlítani.

Nincs rajta hosszában heggesztés.

2023. febr. 25. 13:09
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha többször találkozál ilyennel,hogy a hegesztés mellett lyukad ki, akkor valószínű nem a megfelelő ETRTO méretű belsőt vettél, hanem kisebbet a kelleténél.Én még egyszer nem találkoztam ilyen problémával.

Ha kisebb gumit veszel, akkor túlfújod és szinte biztos hogy ott fogja megadni magát.

2023. febr. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Hát én még nem találkoztam ilyen esettel pedig van sok kerékpárom és sokat is megyek velük. Volt defektem is bőven... Szerintem nem létezik olyan gumi amit nem kell összehegeszteni... gyártástechnikailag lehetetlen megcsinálni egy anyagból. A tömlőn lévő csíkok nem is mindig hegesztések, hanem a sütő-vulkanizálógépnek a nyomai.

Szerintem is az lehet hogy kicsi tömlőt használsz. A nagyobbikból vegyél (ha pl 50mm-es kell akkor ne a 42-50-i ajánlottat, hanem az 50-55-öset) és minőségibbet! A legolcsóbb vacak gumikon kis túlzással át lehet látni annyira vékonyak és ha még ki is tágulnak a nyomástól, akkor simán előferdülhet hogy elhasad valahol.

Emellett mindenképpen nézd át a gumiköpenyt is! Nincs kizárva, hogy van benne valami, valami hiba. Lehet van egy szakadt szál ami kikantikál és kilyukasztja a tömlőt!

Vegyél normális, öntapadós flekket! Ha jól rányomkodod nem kéne hogy fújjon a tömlőn lévő "heggggggesztés" mellett sem. Nekem még sosem volt ilyen gondom. Oda kell nyomni erővel, nem csak simizni.

Például ez: [link]

Amit ezzel nem tudsz megjavítani az amúgyis tömlőcsere. Kipróbáltam selejtezett tömlőn, hát nem jött le... inkább a gumi szakadt el mellette, de egy a folt rajta maradt. Van olyan gumim amin már van 7-8 ilyen cucc van :D

2023. febr. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 tothp ***** válasza:
Összerakás előtt hintőporozd be a külsőt. (belülről persze) A dörzsölős defekttől megvéd.
2023. febr. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ha nem tettem volna be most ezt a heggesztés nélküli belsőt körbe videóznám. Nincs hosszanti heggesztés.. Amúgy a heggesztés a gyenge pontja a gumiknak, nem egyszer hallottam, olvastam, h ott megadják magukat....
2023. febr. 26. 07:46
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy nem megfelelő a belsőd mérete és nagyon kinyúlik, mikor felfújod? Mindegyikre rá van írva, milyen méretű külsőhöz való, ha nem megfelelőbe teszed, attól lehet ilyen baja.
2023. febr. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha még egyszer leírod 2g-vel a hegesztést, nekimegyek a jeges Dunának! Hosszában!

- Kicsi a gumi, vegyél jó méretet!

- Ha mindig a "hegesztés" mellett lyukad ki, mindig ugyanazon a ponton, ugyanazon a részen a futófelületnél, akkor a külsőben is van valami hiba! Lehet csak felfújt állapotban/terhelés alatt kandikál ki valami a külsőből ami kilyukasztja a tömlőt. Próbáld meg egy másik külső gumival is! Szereléskor úgy szedd szét, hogy nem forgatod el a gumit és pontosan meg tudod állapítani a lyuk helyéből hogy hol kell keresni a külsőn a sérülést.

Elég régóta vagyok a "szakmában", úgyhogy volt még tömlős gumis autóm, motorom, robogóm is. Azoknál sem volt sosem ilyen gond. Pedig 30 évvel ezelőtt nem voltak ilyen technológiák mint most.

Az is lehet hogy rossz, selejtes szériát fogtál ki a boltban. Vegyél másik boltból másik gyártmányu belsőt!

Lehet hogy a boltban, vagy nálad túl sokáig álltak a gumik nem megfelelő körülmények között és emiarr a hajtásoknál kirepedezett, nyomás hatására szétnyílt.


De nem koptatom tovább a pofámat, mert látom, hogy tipikus gyakoris kérdező vagy: Van egy elméleted, ahhoz gyártasz egy kérdést és várod hogy mi meg megerősítsük. Ha nem tesszük, akkor még mi vagyunk a bunkók. :D

2023. febr. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
0%

Vannak ilyen gumik, hogy a gyártás során nem csinálnak hosszanti heggesztést. Max. egy helyen ahol összeillesztik. Ezek a jobb minőségűek.

Én is nem egyszer találkoztam a heggesztésből adódó hátrányokkal.

Amennyiben ott keletkezik egy kis lyuk, kapásból a beragasztása is nehéz, mert végigszökik a levegő, nem lehet úgy illeszteni a foltot.

Illetve alapból elkezdhet repedni a heggesztésnél. Egy helyen megindul és könnyedén végighúzhat akár az egész gumin körkörösen. A heggesztés egyfajta perforálási lehetőség.

2023. febr. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!