Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért ragad be a hidraulikus...

WallStreet kérdése:

Miért ragad be a hidraulikus tárcsafék féknyergébe a fékpofa?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem,hogy van egy Romet típusú mtb kerékpárom,ami saját márkás hidraulikus fékkel van szerelve.A kerékpár a tegnapi nap folyamán,alkatrészként(szétszerelt állapotban) került hozzám.A hátsó kerék be volt építve,csak az első kereket,illetve pár apróságot kellett felszerelni.Amikor az első kerék a helyére került meglepő módon a fékbetét súrolta a tárcsát.Próbáltam a kereket máshogy pozícionálni valamint a féknyerget is jobbra balra csúsztattam.Volt olyan pozíció amikor a betét nem ért a tárcsához,viszont a fék behúzása után a betét ismét beleért a tárcsába.Megpróbálkoztam a nyereg megbontásával,kivettem a fékbetéteket és a köztük lévő rugón feszítettem egy picit,majd a teljes összeszerelést követően a betét nem súrolta a tárcsát.Elképzelhető lenne,hogy betétet kellene cserélni a teljes hiba kiiktatásához?



2023. márc. 3. 17:27
 1/3 anonim ***** válasza:

A rugót nem kellett volna hajlítgatni. Ha eltörik akkorát taknyolsz hogy az még a Holdról is látszani fog. De Brüsszelből biztosan!

Nem a betét "ragad" hanem a dugattyú ami a fékpofa alatt van.

Ezeket szét kell nyomni ha túl közel vannak egymáshoz.

Amikor a kerék nincs bent, nincs a fékpofák között semmi, akkor ne nyomkodd a fékkart, mert kiköpi a dugattyúkat és kifolyik az olaj.

Szétnyomod a fékbetéteket és a dugattyúkat, berakod a kereket, a féknyereg csavarjait becsavarod majdnem teljesen, annyira hogy a féknyereg tudjon mozogni, behúzod a fékkart ez bepozicionálja a féknyerget, lehúzod a féknyereg csavarjait, kb ennyi egy hirdós tárcsafék beállítása.

De van erről rengeteg videó a youtubeon, tessék nézegetni! Nem kell tipusazonos féker keresni, a fő fogások kb ugyanazok.

https://www.youtube.com/results?search_query=bicycle+hydraul..

2023. márc. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!És azt is,hogy vetted a fáradtságot és linkeltél egy videót is.Megmondom őszintén keresgéltem Én magam is videót,de típus azonosat próbáltam,biztos ami biztos alapokra hagyatkozva.
2023. márc. 3. 18:53
 3/3 MGéza ***** válasza:

"viszont a fék behúzása után a betét ismét beleért a tárcsába"

Akkor ez nem beállítási hiba, úgy mondjuk, hogy "beharap" a fék, magyarán a dugattyú nem megy vissza a helyére. Szervizt igényelne a dolog, nem hiszem, hogy házilag megoldható. Olajfolyásnak nem látod nyomát sehol?

2023. márc. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!