Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért nehéz a versenykerékpárt...

Kisdani19830112 kérdése:

Miért nehéz a versenykerékpárt nagyobb áttételen hajtani?

Figyelt kérdés
Én a második legkisebb áttételnél próbáltam meg, itt három perc alatt egy kilométert tettem meg városban. A nagy áttetelhez edzeni kell?

2023. márc. 18. 16:33
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A versenykerékpárral célom, a kirándulás messzire!
2023. márc. 18. 16:34
 2/11 A kérdező kommentje:
Versenykerékpárról csak akkor lehetséges leszállni, ha megálltam?
2023. márc. 18. 16:34
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem, vazze, menet közben is le lehet szállni róla.
2023. márc. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Danikám... megint nem vetted be a gyógyszereidet?
2023. márc. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"A nagy áttetelhez edzeni kell?"

Ugyan. Sokan csak erősen gondolnak rá.


"Versenykerékpárról csak akkor lehetséges leszállni, ha megálltam?"

Természetesen bármikor lehet, csak azt már nem leszállásnak hívják.

2023. márc. 19. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azt is tudjuk, hogy 40 km/órával szeretnél huzamosan haladni. :)
2023. márc. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Kisdani 1983 ja negyven évesen az ember "kis" ,de ezek komoly kérdések?
2023. márc. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

Már megint szidjátok a kérdezőt... keveri a fixivel a dolgokat, nem esett le? Az hogy pontatlanul fogalmaz elnézhető nem? Értitek (vagy nem) a kérdést úgy is. Én értem...


Azért nehéz tekerni mert hátul kicsi elöl nagy a lánckerék, rendkívül hosszú áttétel is lehet akár, nem véletlen tudnak 60-al is tekerni síkon az igazi versenyzők (lásd, Tour de France pl.).


Kell edzeni, de nem is pont arra hogy ki bírd tekerni, hanem arra hogy tartani is tudd több tíz km-án folyamatosan akár.


De kérdező, jobban jársz egy vékony gumis trekkinggel, azok valók igazából túrára, hisz benne van a nevében is. A versenybringával ha megcuccolod, felmálházod meg magadat is, nem fogsz tudni értelmesen közlekedni, nem arra való.

2023. márc. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Már megint szidjátok a kérdezőt... keveri a fixivel a dolgokat, nem esett le?"

Dehogynem!


"Az hogy pontatlanul fogalmaz elnézhető nem?"

Keress már rá a kérdéseire te naiva! Meglétod mekkora orbizális baromságokat szokott kérdezni. :D

2023. márc. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 MGéza ***** válasza:

"itt három perc alatt egy kilométert tettem meg városban. A nagy áttetelhez edzeni kell?"

Az kőkemény 20km/ó sebességnek felel meg, tehát igen. Már, ha a "versenykerékpár" általam behatárolhatatlan, műmagyar kifejezés alatt országútit értesz.

A nehézséget meg egyértelműen az áttételezés adja: Egy normális országúti első nagytányérja már belépő, bolti szinten is 50-53 fog körül van a hátsó meg 11-32 fog között, ebből a második legkisebb valami 13 fog, de használnak 60 fogas első tányért is, bár az nyilván nem amatőr szintre van kitalálva.

Nagyban befolyásolhat még a gumi, annak nyomása, nyilván ha nem elég kemény az hátráltat, illetve a terepviszonyok, szélviszonyok. A váltó meg azért van, hogy használd! Ha nagyon erőlködsz, válts vissza.

2023. márc. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!