Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen bicikli lenne ideális...

Milyen bicikli lenne ideális választás számomra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék biciklit vásárolni magamnak, úgy 100 ezer forintig, így a használt játszik leginkább ebben az árkategóriában úgy gondolom. Nem sportszerű használatra, csupán havi néhány alkalomra.. Felhasználást tekintve leginkább aszfalton használnám, de ha le kell térni egy kisebb ösvényre a Bükkbe, legyen kényelmesen kivitelezhető. Vagy ha nyáron szeretnék lemenni a Tisza tó körül a bicikliútra tekerni egyet, álljon helyt ott is. Kicsit ilyen átmeneti dolgot keresek, legyen használható itt is ott is.. Miskolci vagyok, így a terepviszonyokat tekintve van emelkedő a környéken bőven. Nézzek inkább egy MTB-t, vagy egy cross trekkinget? Esetleg egy fatbike hülyeség lehet ha nem feltétlen terepen szeretném használni? Magasságomat tekintve 183 cm vagyok, ehhez milyen váz, kerék méret ajánlott?



2023. márc. 28. 18:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem cross trekking, de fontos, hogy lockolható legyen a teleszkóp, különben egy aszfaltos Tisza tó körre nem lesz túl jó. Ha nem találat ennyi pénzért, akkor inkább sima trekking, teleszkóp nélkül. Montit meg tényleg akkor érdemes venni ha hegyen-erdőn bringázol, szóval azt sem ajánlom.

Fat bike butaság, és azt nem is kapsz 100 körül.

2023. márc. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 MGéza ***** válasza:

Igen, csak használt, hacsak nem akarsz kínai minőséget ilyen vigorshopos vackokat preferálni, amit nagyon nem ajánlanék. Neked L méret kell, akár XL is, 53-56-os vázmérettől nézelődnék, inkább nagyobbat. Trekking-cross a legideálisabb választás, esetleg félaszfalt gumikkal 27,5 MTB is játszik, 29 ennyiért nagyon gagyi lenne csak. Fatbike amolyan divatcucc, mintsem valódi, használható bringa, hosszú távra nagyon nem ajánlott.

Ez mondjuk fitness bringa, de ennyiért én nem gondolkodnék rajta:

[link]

2023. márc. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ha jól sejtem ezzel a biciklivel ha rámennék egy ösvényre az erdőbe a vesekövem is kirázná. :D
2023. márc. 29. 20:49
 4/14 anonim ***** válasza:
Keress egy használt 26-os montit. Miskolcon környékén könnyű emekedőket keresni és a terep is csábít. Ha az Alföldön élnél, akkor és azt mondanám, hogy valamilyen trekking lesz a jó megoldás.
2023. márc. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 TR75 ***** válasza:
100%

A Neuzer Courierra felmegy a 44-es külső is (igaz, elöl necces, és a sárvédő elég problémás), de egy 44-es külsővel földutakon simán el lehet menni (nem terep).

Amúgy a linkelt Courier szerintem megéri, nekem a sima változata van, én elégedett vagyok vele, nagyon jó vétel volt.

2023. márc. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 MGéza ***** válasza:
100%
#5: Pont ezért ajánlottam. Amolyan kvázi egyenes kormányos gravel csinálható belőle, elmegy az bárhol. A Claris szettel meg egész jól lehet mászni/ereszkedni. És mellesleg nem egy monti súlyát kell megmozgatni.
2023. márc. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#6!


Amit már montinak lehet nevezni, az biztosan sokkal könnyebb ennél a Neuzer szörnynél, ami a legócskább (=legnehezebb) alkatrészekkel van szerelve.

2023. márc. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 TR75 ***** válasza:
57%

#7

Amit te montinak nevezel, az nem fér bele a 100000-be, még használtan sem, mert az ára ennek a többszöröse.

A Neuzert meg nyilván úgy nevezed szörnynek, hogy semmi tapasztalatod vele.

A súly meg... bizonyos felhasználói körnél nem elsődleges szempont. Még csak nem is másodlagos. Az én Courieromnál sem volt. De meglepően könnyedén viselkedik, szerintem kiült az arcomra a csodálkozás a próbakörön.

100 rongyért nagyon jó vétel Claris szettel is. Ráadásul elöl-hátul (az enyém Acera hátul-Tourney elöl - na, a Tourney tényleg az alja, de elöl még elmegy).

2023. ápr. 1. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 NTBS ***** válasza:
Ami belefér a költségkeretedbe.
2023. ápr. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#8!


Tehát valójóban azért írsz róla jókat, mert ezzel igazolod a korábbi döntésedet.

Még szerencse, hogy én régebben hajtottam ilyesmi szörnyeket, így van tapasztalatom erről a szintről, de nem vagyok elfogult, mint te.

2023. ápr. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!