Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Pedelec kerékpárra szerelhető...

Bitvadász kérdése:

Pedelec kerékpárra szerelhető gázkar? Nem hivatalosan,technikailag..

Figyelt kérdés

2023. ápr. 8. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha teszel rá akkor már nem pedelec lesz.

De igen, biztosan megoldható. Hiszen kb mindegyik pedelec kerékpáron van gyalogos mód amikor egy alap fordulaton járatja a motort, így amikor tolod nem kell erőlködnöd.

2023. ápr. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Persze, de egy kis átprogramozás is szükségeltethetik. Magánterületen akarod úgyis használni. :)
2023. ápr. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 tothp ***** válasza:

Középmotorosnál biztos, hogy bele kell nyúlni a hajtóműbe. A "gázadás" jele odabent keletkezik. Ez a jel nem jelentkezik a kivezetéseken. Arról már nem is beszélek, hogy szoftveresen is bele kell nyúlni. Nem kicsit.

Régen még át lehetett verni azzal, hogy a kerékről a dolgozó a fordulatszám szenzort a hajtókarra tette, igy sokkal magasabb sebességig segített rá.

Az újakkal ezt se tudod már olyan egyszerűen megcsinálni.

2023. ápr. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, pont ezért variálják át, hogy az egyszerű ember, ne tudja jól érezni magát egy roppant logikus, józan paraszti ésszel elkövetett tuninggal.
2023. ápr. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 tothp ***** válasza:
Vannak szabályok arra hogy a gyártó milyen szintű beavatkozást kell lehetelenné tegyen egy ilyen rendszerben. Ezeknek jogyszabályi, biztonsági, garanciális, és ki tudja még milyen feltételeknek kell megfelelnie. "Roppant logikus, stb... tuningot a pedelec rendszert kerékpárba építő cég tud végezni. Minden egyéb mókolás lehetőségét a gyár igyekszik leszűkíteni.
2023. ápr. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Annyira azért nem igyekszik. Nagyon jól tudják, hogy sokan pont olyat keresnek amit meg lehet mókolni. Csak az adott országban aktuálisan megfelelő jogszabályi leírásoknak kell megfelelni. Mindegyik gyárnak a maximális profit a célja.
2023. ápr. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Van egy E-bikom,ami Törökországban készült,ott szerintem nagy ívben tesznek az EU-s szabályokra,csak importként ide lebutítva szállítják.RKS-M25 vagy 35

a hivatalos neve,de a dobozán a BN5-5PRO szerepel,én meg megvettem MAEL Paris néven francia bicajként...SE szervíz,se leírás,csak az ötletelés.

Valaki járt már így?

2023. ápr. 16. 20:25
 8/10 anonim ***** válasza:

Ilyen hülyeség az a török átok?

[link]

2023. ápr. 17. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Köszi,de valami konkrétabb?Hova lehet kötni?"

Honnan tudjam? Az életben nem láttam ilyen kerékpárt. Szét kell szedni megnézni, méregetni, stb. Lehet hogy kell új motorvezérlő.

Jobb lett volna ha vásárlás előtt tájékozódsz.

2023. ápr. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 tothp ***** válasza:

Ez a török csoda honnan veszi a jelet a rásegítéshez? Hol a nyomatékszenzor?

Ha hátul az agyban, akkor fúrás faragás. Vagy sikerül, vagy nem.

Ha a pedál környékéről, akkor csak a drótot kell meghosszabbítani és felvezetni a kormányhoz.

Az, hogy a nyomatékszenzor jele megegyezik-e a kormánygázkar által leadott jellel. az jó kérdés. Programozni szerintem így is kell majd.

2023. ápr. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!